Haber Detayı
19 Temmuz 2017 - Çarşamba 18:47
 
Göller; Festival ürün odaklı olmalı
İstanbul İl Milli eğitim Şube Müdürü Mustafa Göller, festivallerin ürün pazarlanması ve tanıtılması için düzenlendiğini kaydetti.
İstanbul Haberi
Göller; Festival ürün odaklı olmalı

   İstanbul İl Milli eğitim Şube Müdürü Mustafa Göller,  festivallerin ürün pazarlanması ve tanıtılması için düzenlendiğini kaydetti.

            16. Çıldır Göl Festivalive Aşık Şenlik anma etkinlikleri  öncesinde gazetemize açıklamalarda bulunan Göller , şunları söyledi: "Festivalde hem tanıtımın, hem pazarlamanın yolları aranmalıdır. Mesela Göle Kaşar Festivali, ilçenin ürünün gelişmesine neden olmuş, kaşarın paketlenmesi ve pazarlanması konusunda önemli mesafeler alınmıştır. Öyleki her geçe gün gelişmeye başlamıştır"

Bal üreticileri moral buldu

            Çıldır Göl Festivali'ne de değinen Göller : KAI Vakfının  bal üretim tesislerinin de katkılarıyla Bal Festivalinde bal ön plana çıkmış, balın bir ucu gurbete ulaşmış ve üreticinin yüzü gülmüş ve bal üreticisi yıllar sonra büyük bir moral bulmuştur. En önemlisi Ardahan Kafkas Arı bölgesi ilan edilmiştir" şeklinde konuştu.

Festivalin çerçevesi genişletilmeli

            16. Ç Çıldır Göl Festivali konusunda fikirlerini de beyan eden Göller, "Aşik Şenlik'i anma ve Çıldır Göl Festivali buluşma kaynaşma ve kucaklaşma festivali oldu. Festivale katılan 10- 15 bin kişi Çıldır 'da üretilen bir ürünü satın alamadı. Tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan halkın ürünleri ön plana çıkmadı. Dolayısıyla sım sıkı sarılma, hasret giderme festivali oldu. Bana göre festivalin ismi değiştirilip, bölgede ismi konulmayan bir ürünün adına yapılan ürünü ön plana çıkarıp üreticiyi harekete geçirmeliyiz. Mesela  "Kaz Festivali" olabilir. Kazın getirisi hayvancılık, bal ve kaşar peynirinden daha fazladır" dedi.

İsmail KÜPELİ/İstanbul/Serhat Birikim

Kaynak: Editör:
Etiketler: Göller;, Festival, ürün, odaklı, olmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği