Haber Detayı
03 Ağustos 2018 - Cuma 15:37
 
Günümüzde İngilizce Neden Bir İhtiyaç?
Günümüzde İngilizce Neden Bir İhtiyaç?
- Haberi
Günümüzde İngilizce Neden Bir İhtiyaç?

İngilizce her yaştan bireylerin öğrenebileceği bir dildir. Kolay telaffuz edilen bu dil diğer yabancı dillere göre da pratiktir. Ülkemizde İngilizce eğitimi kreş dönemlerine kadar inmiştir. Herkesin severek öğrenmeye çalıştığı bu dil özellikle ileriki yaşamınız için büyük bir avantajdır. daha iyi bir statüde çalışabilmeniz ya da istediğiniz bir firmada çalışabilmeniz şüphesiz İngilizce bilginiz ile alakalıdır. İngilizce öğrenme programı sayesinde İngilizce bilginizi pratik yapabilirsiniz. Son yıllarda popüler hale gelen bu programlar her cihaza uyumludur. Ücretsiz akıllı telefonlarınıza ya da tabletlerinize indirerek İngilizce öğrenmeyi keyifli hale getirebilirsiniz. Hayatımızda büyük bir yere sahip olan İngilizce gerçekten istenildiği zaman kısa sürede öğrenilebilir. İstekli olmanız ve eğitim kurumunun bu bağlamda önemi büyüktür. İngilizceye karşı millet olarak hep ön yargılıyızdır. En büyük sebebi de yapamayacağımızdan korkmamızdır. Doğru bir eğitim kurumu seçtiğiniz sürece İngilizce hayatınızın her alanında tercih edebileceğiniz bir dile dönüşebilir. Konuşurken zevk alacağınız eğleneceğiniz bu dil dünya üzerinde 54 ülkenin ana dilidir. İngilizce öğrenmeye başladıktan sonra her sözcük sizin için merak konusu olur. Hemen sözcüğü ana dilinize çevirmeye kalkıp anlamaya çalışırsınız. İngilizcenin bir kere hayatınıza girmesi yeterlidir. eğer hedefleriniz büyükse ve ana diliniz gibi konuşmak istiyorsanız bunu gerçekten istemeniz gerekir. İngilizce öğrenmenin zorunlu hale geldiği günümüzde birçok insan zamanının olmadığını ya da bütçesinin yeterli olmadığını savunur. Zaman sorununuz ve bütçeniz yeterli değilse online İngilizce eğitim sitelerini tercih edebilirsiniz. Online İngilizce eğitim siteleri İngilizceyi profesyonel bir şekilde öğrenebileceğiniz eğitim şeklidir.

Dünya üzerinde birçok ülkenin konuştuğu bu dil ülkemizde de büyük bir öneme sahiptir. Profesyonel bir şekilde öğrenildiği sürece birçok avantajı da beraberinde getirir.  Kariyer açısından, günlük yaşamınız açısından her zaman daha ön planda olmanıza yardımcı olur. Birçok firma İngilizce konuşma yapabilen çalışanlara ihtiyaç duyar. İş başvurularında İngilizce deneyimlerinizi ileri seviyede yazıyor olmanız her açıdan size şans getirecektir. çok uluslu bir firmada iyi bir statüde çalışabilir ya da yurtdışına gitme imkanını elde edebilirsiniz. İngilizce eğitimi almaya karar verdikten sonra yapılacak en önemli şey eğitim kurumu seçimidir. Beklentilerinize uygun, uygun fiyatlı, eğitim şekli, eğitmenlerin başarısı ve deneyimleri eğitim kurumu seçimi yaparken ilgilenmeniz gereken konular arasındadır. İngilizce konuşmak sizin çabanıza da bağlıdır. ne kadar çok gayret gösterip öğrendiğiniz konular ile pratik yaparsanız bu sizi iyiliğinizedir. Başarılı bir iş hayatınızın temelini oluşturan İngilizce pratik yapıldığı sürece hafızanızda daha kolay yer eder. pratik yapmak demek defter kitabı alıp saatlerce çalışmak değildir. aksine daha eğlenceli bir şekilde videolar ve filmler izleyebilir ya da sektörünüz ile ilgili gelişmeleri İngilizce olarak okuyabilirsiniz. Bilmediğiniz sözcüklerin anlamlarını öğrenmiş olacağınız gibi cümle içerisinde nasıl kullanıldığını da görebilirsiniz. Okumak ya da izlemek kelime dağarcığınızı geliştirdiği gibi telaffuzunuzun da daha güzel bir hale gelmesine olanak sağlar.

Her yaştan bireylerin öğrenebileceği İngilizce telaffuz açısından kişileri kesinlikle yormaz. Aksine kolaylığı sayesinde kişileri şaşırtabilir. Diğer dillere göre kaba olmayan bu dil istenildiği sürece kolaylıkla ve kısa sürede öğrenilebilir. İngilizce kursu, İngilizce eğitimi alabileceğiniz eğitim kurumlarının başında gelir. birebir eğitimin yoğun yaşandığı bu kurslarda öğrenci aklına takılan her soruyu rahatlıkla sorabilir. Belli bir sayıda sınıf arkadaşları ile alınan eğitim daha eğlencelidir. Hırs ve rekabetin yoğun yaşanması da özellikle öğrencinin öğrenmesi açısından büyük bir avantajdır. bunun dışında merak edilen sorular soruldukça konular daha da netleşir. Defter ve kalemin kullanıldığı fakat ezber yönteminin tercih edilmediği bir eğitim şeklidir. Genellikle öğrenciler konuşturulmaya çalışılmaktadır. Bu da öğrencinin daha sosyal olmasını çekingen ruhundan sıyrılmasını sağlar. mükemmel İngilizce öğrenebilmeniz ancak alacağınız eğitim kurumu ile alakalıdır. İngilizce konuşmaktan korkan bireylerin zamanla daha istekli oldukları doğrudur. Bazı öğrenciler çok iyi İngilizce konuşurken bunu yazıya dökemez. Bilindiği üzere İngilizce yazma ve konuşma arasında farklılıklara sahip bir dildir. Yazışmalar genellikle gramer kurallarına uygun olması gerekirken konuşurken harfi harfiyen gramer kurallarına uymanıza gerek yoktur. Derdinizi her halükarda karşınızdaki kişiye rahatlıkla anlatabilirsiniz. Bazı öğrenciler de mükemmel derecede yazma ve okumaya sahipken bunu konuşmaya dökemez. İşte öğrencinin hangi eğitim şekline ihtiyacı varsa eğitim kurumlarının bunu tespit edip uygulaması gerekir. 

SERHAT BİRİKİM MEDYA / Nevzat İNCEDERE
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Günümüzde, İngilizce, Neden, Bir, İhtiyaç?,
Yorumlar
Haber Yazılımı