Haber Detayı
02 Eylül 2020 - Çarşamba 19:13
 
İcralara Direnen Kars Belediyesi Yol Ve Kaldırım Çalışmalarını aksatmıyor
Kars Belediyesi, Kentte uzun yıllardır en büyük şikayet konusu haline gelen bozuk yollar ile ilgili geçen ay başlattığı kilit parke ve asfalt uygulama çalışmalarını titizlik ve süratle sürdürüyor.
Kars Haberi
İcralara Direnen Kars Belediyesi Yol Ve Kaldırım Çalışmalarını aksatmıyor

   Kars Belediyesi, Kentte uzun yıllardır en büyük şikayet konusu haline gelen bozuk yollar ile ilgili geçen ay başlattığı kilit parke ve asfalt uygulama çalışmalarını titizlik ve süratle sürdürüyor.

Tacettin DURMUŞ/Kars/Serhat Birikim

İcralara Direnen Kars Belediyesi, olan Merkez Yenişehir Mahallesi’nde kilit parke yol-kaldırım ve asfalt serme çalışması başlattı.

            Kars Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ve geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen ihale sonucu çalışmaya başlayan yüklenici firma, daha önce yol çalışması yapılmamış olan Merkez Yenişehir Mahallesi’nde kilit parke yol-kaldırım ve asfalt serme çalışması başlattı.

            Yenişehir Mahallesi’nde halen sürdürülen kilit parke döşeme çalışmalarıyla birlikte Belediye ekipleri de Hafızpaşa ve Şehitler mahallesindeki ana cadde ve ara sokaklarda aciliyet sırası gözeterek asfalt uygulama çalışmaları ve öncesinde gerekli olan yol reglajı çalışmalarına devam ediyor.

            Kars Belediyesi’nden yapılan açıklamada da kilit parke yol ve kaldırım çalışmalarının gerçekleştirilen ihale kapsamında ortalama 170 bin m2 alana döşemesinin yapılacağı, bununda  toplam 9 mahalle için uygulanacağı belirtildi.

            2019 yılı içerisinde uzun süredir atıl durumda ve arızalı olan kilit parke taşı ve asfalt plent üretim tesisi tamir edilip eksikler giderilerek tekrardan üretime geçirilmesi ilede diğer mahallelerdeki ihtiyaç alanlarına asfalt ve kilit parke döşeme çalışmalarının başlatıldığı belirtildi.

            Kars Belediyesi tarafından yoğun biçimde sürdürülen yol ve kaldırım çalışmaları, haftasonu ve gece saatlerine kadar devam ettirilerek kış ayları öncesinde planlanan programda aksama yaşanmaması için çaba gösteriliyor.

            Geçtiğimiz günlerde de Kars Belediyesi Eşbaşkanı Ayhan Bilgen’de twitterdan yaptığı paylaşımda, mevsim koşulları el verdiği süre içinde Kars’taki yol sorununun büyük oranda giderileceği gayretini gösterdiklerini söyledi.

            Eşbaşkan Bilgen ayrıca; çalışmalar konusunda bilgi almak için de sık sık saha ziyaretleri gerçekleştiriyor.Yenişehir, Şehitler ve Hafızpaşa Mahallelerinde yürütülen çalışmaları ziyaret eden Bilgen’e  incelemeleri sırasında yanına gelen mahalle sakinleri uzun yıllardır yapılmayan yolları yapmaya başladıkları için teşekkürlerini iletiyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İcralara, Direnen, Kars, Belediyesi, Yol, Ve, Kaldırım, Çalışmalarını, aksatmıyor, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı