Haber Detayı
26 Ağustos 2016 - Cuma 16:55
 
Iğdır’da Doğalgaz Sevinci
Iğdırlılar yıllardan beri hasretini çektikleri doğalgaza nihayet kavuşuyorlar.
Iğdır Haberi
Iğdır’da Doğalgaz Sevinci

 

              Iğdırlılar yıllardan beri hasretini çektikleri doğalgaza nihayet kavuşuyorlar.

 6 aydan beri şehir şebekesini çeken Serhat gaz nihayet alt yapıyı tamamlayarak ilk abonesini yaptı.

      Doğalgaz almak için müracaatları başladı. Serhat Gaz Iğdır müdürü Erman Özdobaç, Iğdır’a  Ekim ayı içerisinde doğalgaz verileceğini açıkladı.

" İlk Abone Belediye Başkanı"

              Iğdır’da doğalgaz almak için ilk müracaatı Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit  Atatürk ilk okulu karşısında açılan büroya yaparak ilk abone oldu.

        Belediye başkanı Murat Yikit ,abone evrakını imzalarken şunları söyledi:”Doğalgazın ilimize gelmesi bizleri mutlu etmiştir. Iğdır’ımıza çok fayda sağlayacaktır. Kirli hastalıklı havadan kurtulmuş olacağız. İlk abone benim haftaya da doğalgazı yakacağız. Herkesin kafasındaki tereddütler gitmiş olacak. Bütün vatandaşlar bir an önce abone olsun doğalgazlarını çeksinler.İlimize hayırlı olsun.Temiz hava soluyacağız”

        Doğalgaz aboneliği için şu evraklar isteniyor: yapı ruhsatı,tapu fotokopisi,,kimlik fotokopisi, yatırılan paranın dekontu (iki ayrı hesaba 475  tl depozit,500 tl abone parası)DSK police fotokopisi,Ulusal adres numarası belediyeden,8 daire ve üzeri binalarda karar defteri ve fotokopisi,7 ve altı dairelerde karar dilekçesi .

 

Halit Öztür/Serhat Birikim

Kaynak: Editör:
Etiketler: Iğdırlılar, yıllardan, beri, hasretini, çektikleri, doğalgaza, nihayet, kavuşuyo
Yorumlar
Haber Yazılımı