Haber Detayı
29 Ağustos 2016 - Pazartesi 18:42
 
Ilgar Tüneli’nin inşaat ihale süreci başlatıldı
Ardahan’ın ‘çılgın projesi’ olarak adlandırılan Ilgar Dağı Tüneli’nin ihalesi Kasım’da yapılacak. AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, projenin bölge ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayacağını söyledi.
Ardahan Haberi
Ilgar Tüneli’nin inşaat ihale süreci başlatıldı

Ardahan’ın ‘çılgın projesi’ olarak adlandırılan Ilgar Dağı Tüneli’nin ihalesi Kasım’da yapılacak. AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, projenin bölge ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayacağını söyledi.

Alper TURGUT/Posof/ Serhat Birikim

Milletvekili Atalay, Tünelin proje ihalesi 2014 yılında yapılmış olan Ardahan-Posof kara yolundaki Ilgar Dağı Tünel Projenin tamamlanmasından sonra şimdi de yapım ihalesine çıkılan proje ile Ardahan’ı Kafkasya’nın Merkezi kılmak istediklerini ifade etti.

Milletvekili Atalay, “Posof’un kara talihini değiştirmek için beklenen haber hamdolsun geldi. Çıldır Aktaş yolu üzerinde yapımı devam eden Mozaret Tüneli’nden sonra şimdi de sıra Ilgar Tüneli’nde. Proje İhalesi 2014 yılında yapılmış olan projenin tamamlanmasından sonra şimdi de yapım ihalesine çıkıldı. EKAP’ta yer alan ilana göre projenin ön yeterlilik ihalesi 2 Eylül’de yapılacak. Tahmini değerlendirme süresi dikkate alındığında muhtemelen Kasım’ın ikinci haftasında ikinci oturumu, Aralık’ta ise sözleşmenin yapılması öngörülüyor. Önümüzdeki Bahar’la birlikte Çıldır yol ayrımından itibaren Tünel’i de içeren 41 km’lik uluslararası standartlardaki duble yolun kazmasını büyük bir sevinçle hep birlikte vuracağız inşallah. Bu ülke insanına sevinçleri haram kılmak isteyen alçaklara rağmen Batı’da da Doğu’da da gıpta ile seyredilecek büyük Türkiye’nin inşasına devam edeceğiz.” dedi.
Milletvekili Atalay, “Ardahan için tarihi öneme sahip bu yatırımda emeği geçen, katkısı olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Ulaştırma Bakanımız Ahmet Arslan’a, zerre miktar da olsa emeği geçen herkese şahsım ve Ardahan adına teşekkür ederim.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ardahan’ın, ‘çılgın, projesi’, olarak, adlandırılan, Ilgar, Dağı, Tüneli’nin, ih
Yorumlar
Haber Yazılımı