Haber Detayı
03 Ağustos 2018 - Cuma 15:41
 
İngilizce Konuşabilmek Neden Önemli?
İngilizce Konuşabilmek Neden Önemli?
- Haberi
İngilizce Konuşabilmek Neden Önemli?

İngilizce Konuşabilmek Neden Önemli?

İngilizce her dilde olduğu gibi gramer kuralları olan telaffuzu diğer dillere göre daha sakin kaba olmayan bir dildir. Başlangıçta her öğrenci İngilizce öğrenmeye karşı daha motivedir. Kolay gelen konular sözcük yapıları ve cümleler ilerleyen süreçlerde daha da zorlaşır. İngilizce aylar ve okunuşları, meslekler ve anlamları derken ilerleyen konularda gramer kurallarına ait bilgiler öğrenmeye başlarsınız. Bu bilgilerde gramer kurallarını oluşturan ekler, değişimler ve buna bağlı cümle ve soru cümlelerini öğrenirsiniz. Eğer başta İngilizce eğitiminizi sıkı tutarsanız zor gibi gelen konular sizi ümitsizliğe düşürmez. Gramer kurallarını öğrenirken ezberden kesinlikle kaçınmalısınız. Ezber yaptığınız sürece bilgileriniz geçicidir. Kalıcı olabilmesi için kendi çapınızda konuşmalar hazırlayıp uygulayabilirsiniz. Seviyenize uygun romanlar okuyabilir ya da mobil uygulamalardan testler çözebilirsiniz. öğrenme sürecinde azimli ve sabırlı olmanız gerekir. beklentilerinizi yüksek tuttuğunuz sürece başarılı olmanız gölgede kalabilir. Daha çok pratik yapmaya ve konuşmaya meyil göstermeniz gerekir. seviyeniz ne olursa olsun sıfırdan eğitim alabileceğiniz eğitim kurumlarını tercih etmelisiniz. Daha önce bildiğiniz ne varsa bir köşeye atıp sıfırdan eğitim almanız sizin de faydanıza olacaktır. sıfırdan eğitim İngilizce öğrenme sürecinde size büyük avantaj sağlar. daha önce bildikleriniz ve öğrenecekleriniz birbirine karışmaz. Her eğitim kurumunun öğretme şekli farklı olduğu için bunu bu süreçte daha iyi anlayabilirsiniz. Daha motive bir şekilde İngilizce öğrenmeye başlarsınız. İngilizce biliyor olmanız her açıdan size fayda sağlar. daha iyi bir aile bireyi olabilmeniz İngilizce ile mümkündür. ülkemizde İngilizce bilen kişi sayısı oldukça azdır. Konuşan kişi sayısı da yok denecek seviyededir. Birçok aile çocuklarına İngilizce eğitim konusunda yardımcı olamayıp destek amaçlı kurslara göndererek yıpranıp bıkmasına neden olur. İngilizce bilginiz yeterli seviyede olduğu sürece çocuğunuzun böyle bir hengameye girmesine de gerek kalmaz.

İngilizce ezber yapıldığı sürece öğrenilmez. Kelime haznenizi ezber yaparak doldurdunuz. Gramer kurallarını bilmeden ya da nasıl konuşacağınızı bilmeden İngilizce öğrenmeye çalışmanız hem sizi yıpratır hem de zaman kaybına neden olur. Bunun yerine İngilizce kelimeler, gramer kuralları ve cümle kuruluşlarını profesyonel alanda faaliyet gösteren bir eğitim kurumundan öğrenmeniz sizin lehinize bir durumdur. İngilizce öğrenme sorununuza kalıcı çözümler sunan, öğrenciler üzerinde başarılı bir grafiğe sahip bir eğitim kurumundan eğitim almanız ilerisi açısından size fayda sağlar. bu yüzden İngilizce eğitimi almaya karar verdikten sonra bu gibi ayrıntılara dikkat etmenizde fayda vardır. İngilizce öğrenmek kimi insan için zaman kaybı kimi insan kimi maliyet kimi insan için de gereksizdir. Dünya üzerinde İngilizce bilme oranı en düşük ülke Türkiyedir. Konuştuğumuz ana dilimiz haricinde bir başka dili öğrenmeye karşı ön yargılı davranırız. Bunun en büyük sebebi de nerede lazım olacağını düşünmeleri ve yapamamaktan korkmalıdır. Ülke olarak İngilizce öğrenebileceğiniz birçok farklı kanal vardır. gerek kariyer açısından gerek yurtdışında yaşamak açısından avantajlı olan bu dil emek verdiğiniz sürece istediğiniz seviyeye gelir. acele etmeden motivasyonunuzu düşürecek eylemlerden uzak durarak İngilizce öğrenebilir, bunu da hem de daha ileri seviyede öğrenebilirsiniz. İngilizce öğrenmeye karşı endişeleriniz varsa forum ve blog sayfalarına göz atmanızı tavsiye ederiz. tek bir sözcük dahi bilmeyen öğrencilerin başarı hikayelerini okuyarak hevesleneceğinize emin olabilirsiniz. İngilizce öğrenmeye karar verirken ön yargılarınızdan kurtulmalısınız. Aksine daha motive bir şekilde İngilizce öğrenmeye çalışarak kendinizi motive edecek seviyenize uygun İngilizce içerikli roman, video, film tercih etmelisiniz.

İngilizce öğrenmeye karar vermek için büyük bir desteğe ihtiyacınızın olduğunu da unutmamalısınız. Gerek ailenizden gerek yakın çevrenizden bu konuda destek alarak hırs yapmalısınız. İngilizceyi öğrenebileceğiniz eğitim kurumlarından en önemlisi son dönemlerde de popüler hale gelmiş online İngilizce eğitim siteleridir. Bu sitelerde eğitimler düşündüğünüzden daha eğlencelidir. Konuşma yeteneğinizin kısa sürede geliştiğini daha iyi anlarsınız. Konuşmaya dayalı eğitim bu sitelerde daha önceliklidir. İngilizceyi günün her saati öğrenebilirsiniz. Sıkıcı bir İngilizce eğitiminden çok daha eğlenceli ve bir o kadar da kolaydır. ders saatleri genellikle saat değil dakika şeklinde belirlenmektedir. İşten geldiğinizde dinlenirken hobi amaçlı İngilizce de öğrenebilirsiniz. İngilizceyi pratik yapabileceğiniz aynı zamanda da bilmediğiniz birçok sözcüğü öğrenebileceğiniz mobil uygulamalar da vardır. bu uygulamalarda amaç öğrencinin pratik yaparken sıkılmamasıdır. İngilizce öğrenirken yaşadığınız kaygı ve endişenin yerini zamanla mutluluk alacaktır. Bunun için eğitim kurumunu doğru seçmenizde fayda vardır. ihtiyacınız olan eğitimi size verebilecek verirken de size her açıdan fayda sağlayabilecek eğitim kurumlarını bulabilmek çok önemlidir. İngilizce biliyor olmanız her millet ile etkileşim halinde olmanıza da olanak sağlayacaktır.

 

SERHAT BİRİKİM MEDYA / Nevzat İNCEDERE

Kaynak: Editör:
Etiketler: İngilizce, Konuşabilmek, Neden, Önemli?,
Yorumlar
Haber Yazılımı Sponsor : Gerçek Bilgiler | ice therapy nedir?