Haber Detayı
03 Ağustos 2018 - Cuma 15:43
 
İngilizceyi Unutmadan Konuşabilmek Artık Hayal Değil!
İngilizceyi Unutmadan Konuşabilmek Artık Hayal Değil!
- Haberi
İngilizceyi Unutmadan Konuşabilmek Artık Hayal Değil!

İngilizceyi Unutmadan Konuşabilmek Artık Hayal Değil!

İngilizce öğrenmeye karar verdikten sonra hiçbir zaman beklentinizi yüksek tutmamalısınız. Bu motivasyonunuzu olumsuz yönde etkiler. Bunun yerine başarılı olabileceğiniz çarelerin neler olduğunu araştırmalısınız. İngilizce öğrenirken birden İngilizce konuşma hayali kurmayın. Pratik yaparak telaffuzunuzu düzeltip kelime haznenizin çoğalmasına dikkat edin. Pratik yaparken İngilizce öğrenmeyi ızdırap haline getirmeyin aksine eğlenceli İngilizce öğrenme yöntemlerine başvurun. Keyif aldığınız her türlü alışkanlığınızı İngilizce öğrenmeye odaklayın. Kitap okumayı seviyorsanız seviyenize uygun İngilizce romanlar okuyun. Film izlemeyi seviyor ve film kültürünü geliştirmeyi düşünüyorsanız bunu İngilizce içerikli olarak deneyin. İngilizce konuşabilmenizde bu gibi noktalar sizi başarılı kılar. İngilizce konuşamıyorum, yapamıyorum demek yerine kendinizi nasıl geliştireceğinizi düşünün İngilizce öğrenmek ve konuşmak küçük bir çocuğun yeni yeni konuşmasına benzer. Daha öncesinde konuşmaya dair en ufak bir kelime bilgisi olmayan çocuğun aile bireylerini taklit ederek öğrenmesi İngilizce öğrenmeyle aynıdır. Çocuk nasıl aile bireylerini taklit ediyor sürekli aynı söylenen sözcükleri tekrar ederek hafızasına kazıyorsa İngilizce öğrenirken de pratik yaptığınız sözcükleri hafızanızda tutacak şekilde yöntemlere başvurun. Bilmediğiniz sözcüklerin cümle içerisinde nasıl kullanıldığına zaman zarfına bağlı olarak nasıl değiştiğini görmeniz yeterlidir.

İngilizce eğitim alırken aile bireylerinin en çok tercih ettiği bir başka eğitim şekli de İngilizce özel ders veren siteler ve eğitimcilerdir. Birebir eğitimde uzaktan eğitim de bu eğitim şeklinin çeşitlerindendir. Öğrenci bilmediği ya da anlamadığı konular üzerinde ders de alabilir ya da sıfırdan İngilizce eğitim de alabilir. Diğer eğitim şekillerine göre daha maliyetlidir. Özel ilgi bu eğitim şeklinde daha fazladır. Öğrenci çekinmeden her konu hakkında eğitmene sorular sorabilir. Anlamadığı konuyu defalarca anlattırabilir. İngilizce öğrenmeye başladıktan sonra İngilizceyi özel ders ile daha çok seversiniz. İngilizce içerikli her sözcük ve cümleyi daha çok merak edersiniz. Bildikleriniz ile çevirmeye çalıştığınız cümleler sizi ümitsizliğe değil mutluluğa ulaştırır. Bilmediğiniz sözcükler üzerinde de araştırmalar yaparak kelime haznenizin çoğalmasını sağlayabilirsiniz. Sıfırdan eğitimi tek bir eğitmenden almanız konulara daha kolay adapte olmanız için büyük avantajdır. Bunun dışında İngilizce öğrendiklerinizi pratik yapabileceğiniz mobil uygulamalarda vardır. Seviyenize uygun testlere girerek öğrenip öğrenmediğinizi daha kolay test edebilirsiniz. Birçok firma günümüzde yabancı şirketlerle beraber faaliyet göstermektedir. Birçoğu da bu yabancı şirketlerden ürün ya da hizmet almaktadır. Bundan kaynaklı olarak da İngilizce bilen çalışana her zaman ihtiyaç duyarlar.

İngilizceyi öğrenirken başlangıç seviyesi her zaman kolaydır. Bu kolaylık ilerleyen seviyelerde zorlaşacağı için yapamayacağım kaygısını yoğun olarak yaşarsınız. Temelinizi ne kadar sağlam tutarsanız ilerleyen seviyelerde daha az zorlanırsınız. İngilizce macerası sizin için mutsuzluktan çok mutluluğa dönüşür. Sürekli pratik yapabileceğiniz yöntemlerin neler olduğunu araştırmalısınız. Sizi mutlu edecek, motivasyonuzu yükseltecek yöntemleri seçerek İngilizce öğrenmeye karşı isteğinizi arttırabilirsiniz. Birden konuşmak ya da birden kelime haznenizin artmasını beklemeden sabırla İngilizce öğrenmeye devam etmelisiniz. İngilizcenizin daha akıcı bir hale gelmesi için online İngilizce eğitim sitelerini tercih edebilirsiniz. Bu sitelerde eğitmenlerin ana dili İngilizcedir. Yurtdışında eğitim almışçasına İngilizceyi profesyonel bir şekilde öğrenebilirsiniz. Uzaktan eğitimin güvenilir olup olmadığına dair endişeleriniz var ise blog ve forum sayfalarını inceleyebilirsiniz. İngilizce öğrenmeyi her yaştan bireyin tercih ettiğini rahatlıkla görebilirsiniz. Doktorundan mühendisine avukatından yöneticisine her sektörden kişilerin talep ettiği bir dildir. Kendiniz ve geleceğiniz için bir iyilik yapmayı düşünüyorsanız bu İngilizce öğrenmek olmalıdır. İngilizce bilmeniz her açıdan size fayda sağlayacaktır. Oldukça ekonomik fiyatlara İngilizce eğitimleri alıp hayallerinize daha kolay ulaşabilirsiniz.

 

SERHAT BİRİKİM MEDYA / Nevzat İNCEDERE

Kaynak: Editör:
Etiketler: İngilizceyi, Unutmadan, Konuşabilmek, Artık, Hayal, Değil!,
Yorumlar
Haber Yazılımı