Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 10:05
 
İran'da Türk jeti düştü: 11 ölü
Birleşik Arap Emirlikleri’nden İstanbul’a gelen bir uçak İran’da düştü. Başaran Holding'e ait olduğu belirtilen özel uçakta 11 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.
Gündem Haberi
İran'da Türk jeti düştü: 11 ölü

Birleşik Arap Emirlikleri'nden Türkiye'ye gelen bir özel uçak İran'ın başkenti Tahran'ın güneyinde dün düştü. Uçakta bulunan 2'si kadın pilot, 1'i hostes, 8'i yolcu 11 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Uçağın Başaran Holding'e ait olduğu belirtildi. Uçaktaki yolcuların bekarlığa veda partisinden dönen Hüseyin Başaran'ın kızı Mine Başaran ve 7 kız arkadaşı olduğu öğrenildi.

Özel uçağın BAE'den İstanbul'a geldiği belirtildi. Uçakta en az 11 kişinin olduğu ve kurtulan olmadığı bildirildi. Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Hakan Tekin uçakta 3'ü mürettebat 8'i yolcu 11 kişinin bulunduğunu doğruladı. Tekin, uçağın düştüğü yerin tespit edildiğini ve ekiplerin kaza bölgesine ulaşmaya çalıştığını söyledi. Hakan Tekin uçağın neden düştüğüne yönelik şu anda herhangi bir bilgi bulunmadığını ifade etti.

Hüseyin Başaran ve Mina Başaran kimdir? Dev projeye onun adını vermişti!

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İran hava sahasında TC-TRB kuyruk numaralı Türk jetinin düştüğüne dair bilgileri teyit etti. Uçağın Başaran Holding’e ait olduğu belirtildi.

İran Fars Haber Ajansı uçağın düştüğü yerin fotoğrafını paylaştı.internet

Kaynak: Editör:
Etiketler: İran'da, Türk, jeti, düştü:, 11, ölü,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği