Haber Detayı
21 Temmuz 2020 - Salı 20:52
 
İstanbul-Ankara Sanayiciler ve iş adamları Derneği kuruldu.
Ankara’da, İstanbul-Ankara Sanayiciler ve İşadamları Derneği, olağan genel kurul toplantısını, üyelerin yoğun katılımları ile Ankara Genel merkez binasında gerçekleştirdi.
Ankara Haberi
İstanbul-Ankara Sanayiciler ve iş adamları Derneği kuruldu.

Ankara’da, İstanbul-Ankara Sanayiciler ve İşadamları Derneği,19.07.2020 tarihinde, ilk olağan genel kurul toplantısını, üyelerin yoğun katılımları ile Ankara öveçlerde bulunan, Genel merkez binasında gerçekleştirdi.

Genel Başkan Hasan Arslan ve Genel Başkan yardımcısı Kutbettin Kayanın açtığı oturumda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ilk olarak Divan Kurulu Üyelikleri seçildi.

Ağrı AK Parti bir önceki il başkanı ve Belediye Başkanı Hasan Arslan’ın başkanlığında kurulan, Ankara İstanbul Sanayiciler ve İşadamları Derneği ilk kuruluşunu gerçekleştirerek, ilk resmi yönetim kurulunu oluşturdu.

Divan kurulu başkanı tarafından, gündem maddeleri tartışmaya açıldı.

Geçici Yönetim Kurulunun ibrasının ardından, yeni Yönetim Kurulunda görev alacak kişilerin oylaması yapılarak yeni Yönetim Kurulu belirlendi.

Ankara Öveçler ’de bulunan dernek genel Merkezinde, tüm üyelerin hazır bulunmasının sonrasında, İstanbul –Ankara Sanayicileri ve iş adamları Derneği genel başkanı olarak Hasan Arslan, oy birliği ile genel başkan oldu.

İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, bir dakika 15 Temmuz gazileri ve şehitleri başta olmak üzere, tüm Şehitler için saygı duruşu ile başladı.

Programa, Tüzük ve alınan kararlar okunarak devam edildi. Derneğin amacı, derneğin faaliyetleri okundu. Oy birliği ile Genel Başkan olarak Hasan Arslan ve Genel Başkan yardımcısı olaraktan ise iş adamı Kutbettin Kaya seçildi.

Seçimin tamamlanmasından sonra kürsüye gelen, İstanbul –Ankara Sanayiciler ve İş adamları Derneği Genel Başkanı Hasan Arslan, geleceğe dair görüşlerini anlattı.

Arslan konuşmasında, derneğin amacı, kuruluş amacı, projeleri ve faaliyetleri hakkında ve bundan sonra neler yapılacağı konusunda Birçok konuya değindi ve üyelerimiz derneğimizin sahibidir diyen Arslan, sivil inisiyatif güç olmak istiyoruz, biz hemşeri derneği değiliz, bölge ülkelerin umudu ve lokomotifiyiz dedi.

 Türkiye’nin birçok yerine temsilcilikler verileceğini belirterek sözlerine devam eden Arslan, istihdam konusunda birçok çalışmalar yapılacağını, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarının yanında yer almak için gayret sarf edeceklerini ifade ederek, Türkiye’deki hiçbir kurum, kuruluş ve siyasi partinin arka bahçesi olmayacaklarını belirtti. Arslan, Her türlü siyasi görüşe sahip olan iş adamlarımız, derneğimizde yer bulabileceklerdir dedi. 

Daha sonra, kendisine yöneltilen sorulara cevap veren Arslan, divan başkanlarının sorularının tamamını cevapladı.

Genel Başkan Arslan’dan sonra söz alan, Genel Başkan yardımcısı Kutbettin Kaya, yaptığı kısa açıklamada, kuruluş sürecinden ve bu süreçte yapılan çalışmalarla birlikte ortaya konulacak projelerden bahsetti.

Kaya konuşmasında, öncelikle, İstanbul-Ankara Sanayicileri ve iş adamları derneği Genel Başkan yardımcılığı görevine getirilmesinden dolayı, kendisine görev tebliğ eden, Başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, saygılarımı ve sevgilerimi iletiyorum dedi.

Kaya konuşmasında, inşallah bu göreve layık olmaya çalışacağız, Genel Başkanımızın talimatları doğrultusunda Türkiye’nin her tarafında şubeler açarak ve istihdamlar yaratarak bir nebze de olsa Türkiye’deki Her kesimden ve herkesin derdine ilaç olmaya derman olmaya çalışacağız dedi.

Program,günün önemine binaen çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.

Seyfettin DÜZÇAY/Ankara  

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul-Ankara, Sanayiciler, ve, iş, adamları, Derneği, kuruldu.,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı