Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 12:56
 
Kadınlar Toplumun Atardamarlarıdır
Kars Kültür Derneği Kadın Kadın Kolları Başkanı Ayten Alkaşı eski ve yeni üyelerine Avcılar Sosyal Tesislerinde Avcılar’ın önde gelen kanat önderleriyle bir araya geldi.
Gündem Haberi
Kadınlar Toplumun Atardamarlarıdır

Kars Kültür Derneği Kadın Kadın Kolları Başkanı  Ayten Alkaşı   eski ve yeni üyelerine  Avcılar Sosyal Tesislerinde Avcılar’ın önde gelen kanat önderleriyle bir araya geldi.

Sosyal tesislerde bir araya gelen kanat önderi kadınlar kadının sesinin daha gür çıkması ve kendini daha iyi ifade etmesi için kadına güç katacaklarını dile getirdiler.

Kahvaltıya  iştirak eden kadınlar,  birlik  ve beraberlik adına  bir arada olmak ve  kadının sesini   daha fazla kitlelere duyurmak  için bir arada olmak gerektiğini dile getirerek erkek egemenliğinin  ve siyasette kadın kotasınında kalkması gerektiğine dair ifadeler kullanarak bu tür kotaların kalkması için mücadele edeceklerini ifade ettiler.

Projelerin ve eğitimin kadını ayakta tutacaklarını da dile getiren kadınlar, bu elzem projeler onların hayat kaynağı olacağını söyledi. Kadını kım hangi toplum inandırabilirse ve hangi güç kadına güç verirse kadınlar her zaman o yönde bir o kadar daha verimli olduğunu göreceklerdir. Ama kadını inandıramamış hiç bir toplum başarıya ulaşamaz.

Dernek başkanı Ayten Alkaşı, bundan sonraki projelerimizde kadına daha fazla pozitif ayrıcalık tanıyacaklarını ve kadının toplumda layık olduğu yere , yani medeniyetler üstü tutmak için elimizden ne gelirse onu yerine getireceğimizden kımsenin şüphesi olmasın dedi.

Av. Şeher Okşar  ise sistemin bilinçli olarak kadına toplumda baskı uyguladığını ve neredeyse kadın toplumda silik bir hale geldiğini dile getirerek ,  siyaset erkeğin oyun alanı  kadınlar da burada  büyük bedeller öder.

Son olarak Avcılar’ın önde gelen kanaat önderi kadınları,‘Çağdaş kadın Platformu’nu kurarak burada kadına daha fazla yer vererek kadının toplumdaki layık olduğu yere getireceklerini dile getirerek bu platformu kurdular.

 

Mesih Erol/Serhat Birikim Gazetesi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadınlar, Toplumun, Atardamarlarıdır,
Yorumlar
Haber Yazılımı Sponsor : Gerçek Bilgiler | ice therapy nedir?