Haber Detayı
11 Ağustos 2016 - Perşembe 15:37
 
KAI tanıtım Günleri Start Verdi
Maya Restaronda yapılan toplantıda, Tanıtım günler için sunum yapan, KARSOD yönetim kurulu üyesi ve Kafkasya Turizm ve Senay organizasyon şirketinin genel Müdürü Mahmut Özer; “Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günlerin”de bölgenin her yönüyle tanıtılacağının mesajını verdi.
- Haberi
KAI tanıtım Günleri Start Verdi

KAI tanıtım günleri start verdi

   Açılış konuşmasında, İstanbul’da bir milyonun üzerinde Kars, Ardahan, Iğdırlı yaşıyor bugüne kadar bölgemizin her yöneyle tanıtımını yapılmadığını dile getiren, KAISİAD Başkanı Orhan Gökçe, 28- Eylül 03 Ekim arası İstanbul Beylikdüzü fuar alanında yapılacak etkinlikte bölgenin tanıtımında önemli bir mesafe alınacaktır. dedi.

Tanıtım günlerini, KAISİAD’la birlikte organize edeceklerini dile getiren, Beylikdüzü KAI Dernek Başkanı Gürsel İlgüz, tanıtım günleri İstanbul’da birlikteliğimizi zirveye çıkaracaktır. dedi.  

 Mesele memleket olursa, her şey tefaurattır diyen İstanbul Ardahan Kültür Vakfı Başkanı İlker Avşar, Vakıf olarak bu tanıtım günlerinde en zor göreve talibiz dedi.

Esenyurt ve çevre ilçelerinde katılım günlerin e katılımı üstlenin, Esenyurt SSS kooperatif Başkanı Gürsel Doğan, unutulmayacak bir tanıtım gününün yapılması için her türlü göreve hazır olduğunu dile getirdi.

Bölgemizdeki yöresel ürünlerimizin tanıtımına önemli katkılar sunacağını vurgulayan, Esenyurt Karslılar Dernek Başkanı Ali Kılıç; her türlü desteği sunacaklarını söyledi.

Tanıtım günlerinin yıllan önce başlaması gerektiğini ve bu etkenliğin çok geciktiğini dile getiren İstanbul Kars, Ardahan, Iğdır derneğinin onursal Başkanı Mustafa Küpeli, KAI Tanıtım günlerinin yapılması için 2 yıl önce bir dizi toplantı yaptık. Daha verimli olsun diye konuyu KAI Vakfına taşıdık. Görüşmeler başladı. 15’e yakın toplantı yapıldı. Sonunda yapılmamasına karar verildi. Bu gün KAISİAT cesaretli bir çıkış yaptı, Kars Ardahan Iğdır’ın bütün değerlerinin İstanbul’da görücüye çıkarılacağı bu etkinliğin amacına ulaşması için herkes elinden geldiğince katkı sunmalı dedi.

  O topraklarda doğduk hepimizin borcu vardır. KAI tanıtım günlerine basın olarak her türlü destek sunacağın dile getiren İstanbul Yerel Gazeteciler dernek Başkanı Mehmet Mert; örnek bir etkinlik yapmak için elimizden gelini yapacağız dedi.

Kars’ta yaşayan, Ebul hasan Harekenin türbesinin karşısına tuvaletin yapıldığına sert bir dille eleştiren Dünya Karapapak Türkleri Birliği Genel Başkanı Seyfullah Türksoy;  bu tür yanlışların önüne çıkmak için güçlü bir lobi oluşturmalıyız dedi.

Kars Ardahan Iğdır bölgesinde çok iyi dostlarım var. Derneğimizin onarsal başkanı Mustafa Küpeli gibi abimiz var. Bu yüzden bende kendimi Karslı olarak hissediyorum diyen Türkiye Yerel Basın Birliği Derneğinin Başkanı Ordulu Nezir Karayün, Ben Orduluyum etkinliğin güzel geçmesi için herkesten çok görev almaya hazırım. Dedi.

Etkinlikte, Kars, Ardahan, Iğdır’lı sanatçılar adına destek açıklamasında bulunan, KAISAD Başkan Mehmet Yılmaz, KAI bölgesinin tanıtılacağı ön plana çıkması için yapılacak bütün etkinliklerde görev alacağının altını çizdi.

Ben görevde iken Ardahan tanıtım günler için güçlü bir proje hazırladıklarını fakat benden sonra hayata geçirildiğini dile getiren, Ardahan Dernekler Federasyon eski genel başkanı Yaşar Geler, bilgi ve birikimimizle bu etkinlikte her zaman yerimizi alıp katkımızı sunarız dedi.

İstanbul’da yaşayan bir milyona yakın hemşerimizi buluşturmak içi hazırlanan, Tanıtım günlerin iyi bir şekilde organize edilmelidir. Diyen Turizmci Alihan Akkoç, güçlü bir çıkışla potansiyelimiz ortaya çakacaktır dedi.

İstanbul’da 250 yakın Kars, Ardahan, Iğdır Derneği 2 vakıf ve 4 federasyon olduğunu dile getiren, Ardahan Kültürevi eski Başkanı Tuncer Dağ, bütün dernekleri bu işin içine almayı başarırsak örnek bir tanıtım günleri yapılabilir. Dedi.

Esenyurt’ta 15 Tane Kars Ardahan Iğdırlı muhtarın olduğunu söyleyen, Esenyurt Muhtarlar Dernek Muhtarı Ahmet Kuzgun, KAI’rın tanıtımı önemli bir meseli biz Muhtarlar olarak katılım noktasında büyük bir katkı sağlarız dedi.

İstanbul’da birlikteliğimizin çok zayıf olduğu için siyasal, ekonomik ve kültürel anlamda kendimizi iyi ifade edemedik diyen Göle Dernekler Federasyonu genel sekreteri Ahmet Kaya, iyi bir yol izlenirse, KAI Iğdır’ı layıkıyla tanıtmış oluruz. Dedi

           KAI’lıları Beylikdüzü’nde buluşturmak için hazırlanan tanıtım günleri iyi organize edilir.  KAI toplumu her yönüyle örgütlenmenin yollar açılır diyen İstanbul Karslılar derneğinin eski başkanı Zeki Çelik, Biz sivil toplum örgütleri olarak her türlü desteği verirsek amacına ulaşır dedi.

İstanbul’a göç eden illerin tanıtımı özenle yapıldığının altını çizen Göle Dernek Başkanı Bülent Sarıtaç; KAISİAD’ın yapacağı tanıtım günlerine tam destek vereceklerinin sözünü verdi.

KAI Tanıtım Günlerinde Iğdır Derneği olarak her türlü destek sunacaklarını dile getiren Iğdır Derneğinin kurucusu ve  Yaşam Gazetesinin sahibi Celal Karaali, bu etkinlik İstanbul’da bizim için bir imtihanımız olacak onun için çok özen göstermeliyiz. Dedi.

Kars Ardan Iğdır’lıların toplantılar bayanlar getirmediği için bazı sorunların aşılmadığı yönünde görüş belirten İstanbul Ardahan Dernek Başkan Yardımcısı Julide Ferihan Kaya, Tanıtım etkinliğine biz Ardahan derneği olarak tam destek vereceğiz ama bu etkinliğin yapılmasında Bayarlar alınmazsa çok başarılı olacağına inanmıyorum. dedi

KAI Tanıtım günlerine STÖ. Siyasi partiler işadamları ve bütün KAI halkı destek sunarsa tanıtımda önemli bir mesafe alırız diyen Hanak Baştoklu Derneğinin Başkanı Efkan Demir, Tanıtım günlerini iyi organize edersek etkinlik bayrama dönüşür. dedi

Aylardır üzerinde yoğun çalıştığımız özenle hazırladığımız KAI Tanıtım günler için herkesten destek isteyen KAISİAD’ın Genel Sekreteri Tungay Zorba, 28 Eylül ve 03 Ekim 2016 tarihi KAI illerimizin tanıtımında milat olacak dedi.

KAI tanıtım günleri etkinliğini yıllar önce yapılıp bütün yerel değerlerinin tanıtılması gerektiğini söyleyen, İstanbul Iğdır Derneğinin eski Başkanı Aydın Şavluk, bu tanıtım günlerini herkes samimi bir şekilde desteklerse tanıtımda önemli bir mesafe alırız dedi.

Toplantıda daha sonra Karatay Gazetesinin Genel Yayın yönetmeni Gürbüz Küpeli ve Kent Haber gazetesinin kurucusu Hakan Azar, KAI tanıtım günler için basın olarak üzerlerimize düşen her türlü katkısı sunacaklarının sözünü verdiler.

3 Saat süren toplantı sonunda katılımcılar hatıra fotoğraf çektirdikten sonra son buldu

Yüksel BEKTAŞ/İstanbul/Serhat Birikim

Kaynak: Editör:
Etiketler: Maya, Restaronda, yapılan, toplantıda, Tanıtım, günler, için, sunum, yapan, KARS
Yorumlar
Haber Yazılımı