Haber Detayı
22 Ağustos 2016 - Pazartesi 07:09
 
KARS’TA, BAZI SKT’LAR TERÖRÜ NEFRETLE KINADI
Kars’ta AK Parti İl Başkanlığı önderliğinde bir araya gelen bazı STK temsilcileri, Ülkede son günlerde meydana gelen terör olaylarını nefretle kınayan bir basın açıklamasında bulundular.
Kars Haberi
KARS’TA, BAZI SKT’LAR TERÖRÜ NEFRETLE KINADI

Kars’ta AK Parti İl Başkanlığı önderliğinde bir araya gelen bazı STK temsilcileri, Ülkede son günlerde meydana gelen terör olaylarını nefretle kınayan bir basın açıklamasında bulundular.

Tacettin DURMUŞ / KARS /Serhat Birikim

 

AK Parti Kars İl Başkanlığı önünde toplanan STK temsilcileri adına hazırlanan ortan basın açıklamasını okuyan AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, terör örgütlerinin isimleri ve söylemlerinin değiştiğini ancak Türkiye düşmanları olduğu gerçeğinin hiçbir zaman değişmeyeceğini söyledi.

 

Başkan Çalkın, açıklamasında, Türkiye'nin birlik ve beraberliğine kasteden bu hain saldırılar karşısında milletin gösterdiği dayanışma ve kararlılığın, teröre karşı verilecek en iyi cevap olduğunu söyledi.

 

Adem Çalkın, "Van, Elazığ ve Bitlis'te, 17-18 Ağustos 2016 tarihlerinde gerçekleşen terör saldırılarını şiddetle kınıyor, bu menfur saldırılarda hayatlarını kaybeden güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve aziz Milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden bu hain saldırılar karşısında Milletimizin gösterdiği dayanışma ve kararlılık, teröre karşı vereceğimiz en anlamlı cevap olacaktır. 15 Temmuz başarısız darbe teşebbüsüyle beraber FETÖ ve PKK terör örgütlerinin aynı üst aklın piyonu oldukları ortaya çıkmıştır" dedi.

 

15 Temmuz'da Gazi Meclisimizi bombalayan, Millet evlatlarına karşı silah kullanan üniformalı teröristler ile yıllardır ortak vatanımızın her yanında ve dün Van, Elazığ ve Bitlis'te güvenlik güçlerine saldıran, masum insanları katleden eli kanlı hainler arasında hiçbir fark yoktur diyen Adem Çalkın, "Terör örgütlerinin isimleri ve söylemleri değişse de, Türkiye düşmanları olduğu gerçeği hiçbir zaman değişmeyecektir. Her iki terör örgütü de gerçekleştirdiği kanlı saldırılarla ülkemizin varlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü istiklalini ve istikbalini hedef almaktadır. FETÖ'cü terör örgütüyle ülkemizi parçalamayı, Milletimizi birbirine düşürmeyi amaçlayan, ancak başaramayan hainler şebekesi, yüzünü ve gücünü PKK terör örgütüne çevirmiştir. İhanet çeteleri vasıtasıyla Türkiye'yi teslim alabileceklerini düşünen vatan hainleri, güvenlik güçlerimiz ve aziz Milletimiz tarafından, dün olduğu gibi her zaman hüsrana uğratılacaktır" diye konuştu.

 

"BU MİLLETİN MAYASINDA ESARET DEĞİL, CESARET VAR”

 

Hiçbir terör örgütü ve çetenin, asil milletimizi korkuyla sindiremeyeceğini, kardeşi kardeşe düşürmeyeceğini de açıklamasında İfade eden Çalkın: "780 bin kilometrekare vatan toprağı 79 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının ortak yurdudur. Asla bölünemez, parçalanamaz. Vatanın bütünlüğü hepimizin koruması altındadır. Kırmızı-beyaz renklerden oluşan ay yıldızlı bayrak, hepimizin ortak değeri ve bağımsızlık sembolümüzdür. Bir olduk, birlik olduk, birlikte Millet olduk. Devletimizin ismi olan 'Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni birlikte kurduk. Milletimizin her bir ferdinin ölümden korkmadığını, şehitlerin ölmediğini Milletimizi tanıyan herkes bilir ve bilmelidir. Millet olarak, teröristlere ve terörist eylemlere karşı, tefrikaya düşmeden, 15 Temmuz ruhunun samimiyeti, duyarlılığı ve vakur duruşuyla yerli ve milli tavrımızı, her zaman ve her şartta ortaya koymaya hazır ve kararlıyız. Tanklara, uçaklara, bombalara karşı kendini siper ederek tarih yazan aziz Milletimiz, terör karşısındaki kararlı duruşundan taviz vermeyecek, terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir. Tüm terör örgütlerine, onların ağababalarına buradan hep birlikte sesleniyoruz: 'öldürmekten vazgeçin, yolunuz çıkmaz yoldur.' Milletimiz müsterih olsun: Türkiye, hiçbir terör örgütü karşısında diz çökmeyecektir. Terör ve teröristle mücadelede, Millet adına mücadele eden kahraman güvenlik güçlerimizin hep yanında ve arkasındayız. Millet olarak, Türkiye Cumhuriyetinin eşit birer yurttaşları olarak, Hükümet olarak, terörle mücadelede bir an bile yılmayacağız, kutlu yolumuzdan asla geri dönmeyeceğiz. Terör saldırılarından hep birlikte zaferle çıkacağız ve Türkiye'nin müreffeh ve aydınlık geleceğini omuz omuza inşa edeceğiz. Lanet olsun PKK'ya, FETÖ'ye, DAİŞ'e, PYD'ye, tüm terör örgütlerine. Lanet olsun teröristlere, teröre taşeronluk yapanlara. Lanet olsun teröre terör, teröriste terörist diyemeyen gözü dönmüşlere. Biz buradayız, hep birlikte Türkiye'yiz" dedi.

 

Yapılan konuşmalarının ardından Memur Sen Kars Şube Başkanı Abubekir Keleş, yaşanan terör olaylarda hayatlarını kaybeden şehitler için dua ettirdi. Keleş, STK temsilcileri ve vatandaşların katıldığı programda teröre tepki yağdı.

 


Kaynak: Editör: Ayten Alkaşı
Etiketler: Kars’ta, AK, Parti, İl, Başkanlığı, önderliğinde, bir, araya, gelen, bazı, STK,
Yorumlar
Haber Yazılımı Sponsor : Gerçek Bilgiler | ice therapy nedir?