Haber Detayı
12 Ağustos 2016 - Cuma 14:35
 
Kars’ta Tarımsal Başarı İçin Etkili İletişim Eğitim Projesi Tamamlandı
Kars-Ardahan-Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimler Odası ile İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ortaklaşa hazırlanan ve Serhat Kalkınma Ajansı’nın Teknik Destek Programı kapsamında başvurusu yapılıp kabul edilen "Tarımsal Başarı İçin Etkili İletişim Eğitim Projesi" tamamlandı.
- Haberi
Kars’ta Tarımsal Başarı İçin Etkili İletişim Eğitim Projesi Tamamlandı

 

 

Kars-Ardahan-Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimler Odası ile İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ortaklaşa hazırlanan ve Serhat Kalkınma Ajansı’nın Teknik Destek Programı kapsamında başvurusu yapılıp kabul edilen "Tarımsal Başarı İçin Etkili İletişim Eğitim Projesi"  tamamlandı.

Tacettin DURMUŞ / KARS /Serhat Birikim

 

Proje kapsamındaki eğitimler Kars İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.  Projede, 'Tarımsal Yayımda Başarı için Kişisel Gelişim Eğitimi' Projesinde Etkili İletişim, Takım Çalışması, Sorun Çözme, Protokol Kuralları, Tarımsal Yayım Hizmetlerinde Eğitim İhtiyaçlarının Belirlenmesi konularında eğitim desteği sağlanmış oldu. İl ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinde görev yapan 40 teknik personelin katılımı ile 5 gün düren eğitim faaliyetleri tamamlanmış oldu.

 

Eğitim programı ile ilgili olarak açıklama yapan Kars-Ardahan-Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı Vargın Boy: "Bu eğitim ile Serbest Veteriner Hekimler ve Müdürlüğümüzde  görev yapan toplam 40 teknik personelimizin görev alanlarında karşılaştığı sorunların çözümüne profesyonel yaklaşımlar içerisinde olması ve personelin gelecekte çalışacağı görevlere hazırlanmasını amaçlanmıştır. Günümüz toplumunda iletişim kurmadan var olmanın ve çalışmanın mümkün olmadığından hareketle, kurumsal faaliyetlerimizin verimli ve etkin bir biçimde yerine getirilmesi, planlama, bilgi paylaşımı, motivasyon ve kontrol gibi temel fonksiyonların başarılması, sosyal etkileşim aracı olan iletişim ile mümkün olacağını, alınacak bu tür eğitimler vasıtasıyla kurumsal hizmet kapasitemizin artacağına inanıyoruz” dedi. 

Kaynak: Editör: Mustafa Küpeli
Etiketler: KarsArdahanIğdır, Bölgesi, Veteriner, Hekimler, Odası, İl, Gıda, Tarım, Hayvancı
Yorumlar
Haber Yazılımı