Haber Detayı
03 Ekim 2017 - Salı 15:19
 
Kars Ardahan Iğdırlılara Federasyon Yakışır.
Kocaeli Kars Ardahan Iğdır (kal) Dernekleri Federasyonlaşmak için bir Araya geldi. Kocaeli’nin En Etkili Stk lar Başında Gelen Kars Ardahan Iğdır Vakfı ve Dernek Başkanları Bir araya gelerek Federasyon oluşumu konusunda bilgi alışverişi yaptılar.
Bursa Haberi
Kars Ardahan Iğdırlılara Federasyon Yakışır.

Kocaeli Kars Ardahan Iğdır (kal) Dernekleri Federasyonlaşmak  için bir Araya geldi. Kocaeli’nin  En Etkili Stk lar Başında Gelen Kars Ardahan Iğdır Vakfı ve Dernek Başkanları Bir araya gelerek Federasyon oluşumu konusunda bilgi alışverişi yaptılar.

Açıklamalarda Bulunan Kocaeli Kars Ardahan Iğdırlılar Vakıf Başkanı Mehmet IRAK” Kocaelin de Derneklerimizi aynı anda ve daha etkili hareket etmesi  için  Dernekler federasyon oluşumu  için bir araya geldik inşallah ileriki günlerde Federasyon için çalışmalar başlatılıp Kocaelin de Çok güçlü bir Federasyon ile kars Ardahan Ve Iğdır illerinin kültürünü Yaşatmış olacağız. Ben Buradan Katılım sağlayan tüm Dernek  Başkanlarına Teşekkür ederim İnşallah Yakın zamanda Çok güzel çalışmaları ile hemşerilerimizin Taktirini alacağız.

. İlk Toplantıya katılım yoğunluğu.

KAISİAD Kocaeli Dernek Başkanımız Haluk Mamik  Serhat İlleri KAI Dernek Başkanımız Nejdet Karataş Kocaeli Ardahan İli Dernek Başkanımız Sayın Seyfidar Çoban  Gebze KAI Dernek Başkanımız Sayın Metin Baytöre Serhat Diyarı Dernek Başkanımız Ertekin Akbulak Gebze Posoflular  Dernek Başkanı Remzi Altun Ardahan Hanak İlçesi Aşşağı Aydere Köyü Derneği Başkanımız Sayın Tuncer Turk  Sarıkamış Beyaz Umut Derneği Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz  Vakıf Baş.Yard. Av. Sayın Isa Bozkurt Vakıf Gen.Sekr. Akçakale Köy Dernek Başkanı Sayın Taner Sarıçayır  KAI Vakfı Saymanı Sayın Mesut Şimşek Toplantıya Katılıp federasyon oluşumu hakkında Fikirlerini Belirttiler.

Yapılan Toplantı sonrası Yeni göreve Gelen Kocaeli Valisi  Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’a ziyarette bulunarak, yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ise Kars-Ardahan-Iğdırlılar Vakıf ve Dernek Başkanlarına  çalışmalarında başarılar dileyerek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti ve nezaketlerinden dolayı teşekkür etti

KOCAELİ/ VEDAT AYDEMİR/SERHAT BİRİKİM

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kars, Ardahan, Iğdırlılara, Federasyon, Yakışır.,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği