Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 07:02
 
Kars Belediyesi Mor Hattı Hizmete Soktu
Kars Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi, vatandaşların doğrudan ulaşabilecekleri “Mor Hat” uygulamasını hizmete soktu.
Kars Haberi
Kars Belediyesi Mor Hattı Hizmete Soktu

Kars Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi, vatandaşların doğrudan ulaşabilecekleri “Mor Hat” uygulamasını hizmete soktu.

Tacettin DURMUŞ /Serhat Birirkim

Kars Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada; Kars’da özellikle Covid-19 salgını tedbirleri ile evde kalma sürecinde kadına yönelik şiddet ve çocuk mağduriyetlerinin artığına dikkat çekildi. 
Açıklamada, bu sorunların nedenleriyle birlikte ortadan kaldırılması için şehirde yaşayan her sosyal kesimden kadının korunması, desteklenmesi ve güçlendirilmesi amacıyla açılışı yapılan “Kars Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi”ne vatandaşların doğrudan ulaşabilecekleri “Mor Hat” bugün itibariyle hizmete girdiği bildirildi. 
Kars Belediye Başkanlığından söz konusu hizmet ile ilgili olarak yapılan açıklamada; “Geçtiğimiz haftalarda Kars Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü’ne bağlı olarak açılışı yapılan ve çalışmalarını yürütmeye başlayan ofiste; fiziksel, cinsel, psikolojik ve ekonomik şiddete maruz kalan, sosyal dışlanmaya ve her türlü ayrımcılığa uğrayan kadınlara hukuksal, psikolojik ve sosyal danışmanlık hizmeti vermek, aynı zamanda çocuk mağduriyetlerinin giderilmesi adına dayanışma sağlamak, kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılmasına yönelik olabildiğince yaygın farkındalık çalışmaları da ayrıca yürütülecek.
Hizmet vermeye başlayan ofiste bu amaç doğrultusunda sosyal hizmet uzmanı ve gönüllü psikologlar ile birlikte hukuk konusunda da destek sağlamak üzere avukatlar gelen taleplere göre faaliyetler yürütecek.
Bugün hizmete giren “Kars Belediyesi Mor Hat” sayesinde kentte mağduriyet yaşayan kadınlar direkt olarak ilgili kişilere ulaşarak destek talep edebilecekler.
Haftaiçi 08:00 – 17:00 saatleri arasında aranabilecek olan hatta, destek talep eden kadınlar doğrudan sosyal hizmet uzmanı tarafından karşılanacak. İhtiyaç sahibi kadınlara kontrollü biçimde hizmet vermek ve süreci takip etmek için de ayrıca takip çizelgesi oluşturularak program halinde çalışmalar yürütülecek. Kars Belediyesi Mor Hat: 0474 223 44 79” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kars, Belediyesi, Mor, Hattı, Hizmete, Soktu,
Yorumlar
Haber Yazılımı