Haber Detayı
22 Ağustos 2016 - Pazartesi 07:06
 
Karşınızda çok daha güçlü bir Türkiye var!
Gaziantep'te önceki akşam yaşanan hain terör saldırısını iş dünyası da 'gür bir sesle' kınadı: Terör örgütlerinin karşısında çok daha güçlü, çok daha kararlı ve birbirine bağlı bir Türkiye'nin var olduğu unutulmamalı. Güçlü duruşumuzla istikrarı ve kazanımlarımızı koruyacağız...
Gündem Haberi
Karşınızda çok daha güçlü bir Türkiye var!

Van ve Elazığ'ın ardından önceki akşam da Gaziantep'te yaşanan ve Türkiye'nin birlik-beraberliğini bir kez daha hedef alan kanlı terör saldırısına iş dünyasından da büyük tepki var... İş dünyası temsilcileri kanlı terör örgütlerinin tuzağına düşülmeyeceğini, ülkenin bu hainler karşısında kenetlenmeye devam ederek, istikrarı koruyacağını söylüyor. İş dünyası, bu hain terör örgütlerinin karşısında artık 'çok daha güçlü bir Türkiye'nin var olduğunun da' altını çiziyor...

Kaynaklarını kurutacağız

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüşu açıklamayı yaptı: "Bu hainlerin yaptıkları yanına kâr kalmayacak. Birileri Türkiye'ye saldırıyorsa, Türkiye'nin ekonomisini çökertmeye, çalışıyorsa, daha fazla çalışarak, bir yandan ekonomimizi güçlendirerek, insanımıza iş aş bularak, bir yandan da bu terör örgütlerinin, kaynağını kurutmaya devam edeceğiz."

Yarınlar için 'bir olma' azmimiz bileniyor 

TÜRKİYE İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi: Terörist girişimler yürekleri yaksa da yarınlar için bir olma azmini bilemekten öteye gidemez. Unutulmamalıdır ki, milletimizin sabrını sınayan her yapılanma, gazi şehrimizdeki menfur saldırının sorumluları da sefalet içinde tarihin tozlu sayfalarında yerini alacak.

Sağduyumuzu kaybetmeyelim

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu: Bu alçak terör saldırısı karşısında toplumun tüm kesimlerinin sağduyusunu kaybetmemesi önemli. İçinden geçtiğimiz böyle dönemlerde hiç olmadığı kadar barışa, huzura ve güvene olan inancımız azalmamalıdır.

Bu karanlık günleri omuz omuza aşarız 

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci: Bu vahşeti yapanlar insan olamaz, bu alçaklığı ve kalleşliği yapan insan müsveddelerini lanetliyorum. Türkiye teröre teslim olmayacak, devleti ve milletiyle kenetlenerek terörle mücadele edecektir. Bu karanlık günleri el ele, omuz omuza hep birlikte aşacağız.

Güçlü duruşa devam

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Ömer Cihad Vardan: 15 Temmuz'da emellerine ulaşamayan terör örgütleri, hain saldırılarla birlik ve beraberliğimizi hedef almaya devam ediyor. Türk iş dünyası olarak, güçlü duruşumuzu sürdürmeye devam edeceğiz. 15 Temmuz sonrası bu terör örgütlerinin karşısında çok daha güçlü, kararlı ve birbirine bağlı bir Türkiye'nin var olduğu unutulmamalı. Ülkemizdeki istikrarın ve kazanımların devam etmesini arzuluyoruz.

Hainlere fırsat vermeyiz

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu: Çoluk çocuk demeden masum insanlara kıymak apaçık caniliktir. Türkiye güçlü bir ülkedir. Gaziantep halkının sağduyusuna güveniyoruz, provokasyonlara gelmeyecek, birlik beraberliğe sahip çıkacağız. Bizi bölmek, bizi birbirimize düşürmek isteyen içteki ve dıştaki hainlere hiçbir zaman fırsat verilmeyecektir. aksam

Kaynak: Editör: Ayten Alkaşı
Etiketler: Gaziantepte, önceki, akşam, yaşanan, hain, terör, saldırısını, iş, dünyası, da,
Yorumlar
Haber Yazılımı Sponsor : Gerçek Bilgiler | ice therapy nedir?