Haber Detayı
08 Eylül 2020 - Salı 14:42
 
Köprülü Derneği ve Platform Ormanlarımızı Kestirmeyeceğiz
Köprülü Belde Derneği, Köprülü Canibek yaylasında damgalanan ağaçların kesilmemesi için Ormanların Kardeşliği Platformuyla bir basın açıklaması yaptı.
Ardahan Haberi
Köprülü Derneği ve  Platform Ormanlarımızı Kestirmeyeceğiz

Köprülü Belde Derneği, Köprülü Canibek yaylasında damgalanan ağaçların kesilmemesi için Ormanların Kardeşliği Platformuyla bir basın açıklaması yaptı.

            Ardahan ili Göle ilçesi Köprülü Derneğinde yapılın basın açıklamasına Corana virüs nedeniyle sadece yönetim kurulu üyeleri  katıldı.

            Ormanların Kardeşliği Platformu ve Köprülü Derneği ve, Bölge halkına seslendi ormanlarınıza sahip çıkın

BAŞKANI EROL ÖZKURT,  ORMANLARIMIZ KESTİRMEYECEĞİZ

            Basın açıklamasında konuşan İstanbul Ardahan  İli Göle ilçesi Köprülü Belde Dernek Başkanı Erol Özkurt,  Bölgedeki bütün orman kesimlerine tepki gösterip ormanların kesilmemesi için her türlü eylem yapacaklarını dile getirdi.

            Devletin kafay akoyduğu ağaçların  kesimini Engellemesek Serinçayır ve Köprülü arasında damgalanan 4 bin ağacın kesilmesi durumunda Canibek yaylası ve  o bölgede büyük bir orman katliamın yapılacağını dile getirdi. Dernek Başkanı Erol Özkurt,  Ormanların kesilmesini engel olamazsak yarın büyük sel felaketleri bölgeye çok zarar verecektir. Bu anlamda Gölelileri, köprülüleri ve bölge halkını duyarlı olmaya davet ediyorum. dedi

ORMANLARIN KARDEŞLİĞİ PLATFORMU,  OKUL NİTELİĞİNDEDİR

            Daha sonra konuşan Ormanların Kardeşliği Platformu Genel Koordinatörü Gazeteci Mustafa Küpeli, Ormanları korumak ve yaşatmak için  kurulan Ormanların Kardeşliği Platformu ve bir okul niteliğinde olduğunu bu okulda dersimizi iyi çalışıp ormanlarımızı koruyup fidanlaşma projelerimizi aksatmadan hayata geçirmeliyiz. dedi

            100 yıldır ormanların kesilmesine seyirci kalındığı için  Sarıkamış, Şenkaya, Göle Köprülü ve Ardahan Yanlızçam'da ormanlar tükenme noktasına geldiğini söyleyen Küpeli, Ormanların Kardeşliği Platformunun çabası sonucu , Ormanların kesimin mütühite verilmesini engellendi. Bundan sonra Orman köylüsünü ikna edip ormanlarımızı kestirmemek için STK'larla, bölge halkıyla  el ele verip mücadelemiz artarak devam ettireceğiz. dedi.

9 EYLÜL'DE KÖPRÜLÜDE TOPLANTI YAPILACAK

            Basın açıklamasından sonra Ormanların Kardeşliği Platformu ve Köprülü Derneği Ormanların kesilmemesi  için 9 Eylül'de Köprülüye gidip hakkı ikna ettikten sonra ormanların kesilmemesi için yetkili kurumlarla da görüşülecek.

Burhan AYDIN/Esenyurt/Serhat Birikim

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Köprülü, Derneği, ve, , Platform, Ormanlarımızı, Kestirmeyeceğiz,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı