Haber Detayı
29 Ağustos 2016 - Pazartesi 18:04
 
KÜPELİ: "30 AĞUSTOS CUMHURİYETİN RUHUDUR"
30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle açıklamada bulunan Serhat Birikim Medya Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Küpeli, "30 Ağustos Cumhuriyetin ruhudur." dedi.
Kültür-Sanat Haberi
KÜPELİ:

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle açıklamada bulunan Serhat Birikim  Medya Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Küpeli, "30 Ağustos Cumhuriyetin ruhudur." dedi.

Küpeli; "Anadolu'nun edebiyen Türk yurdu olduğunun ilanı, milletin bağımsızlık ve hür yaşam için verdiği mücadelenin muazzam neticesidir. Bu zafer, tarihe gömülmek istenen bir milletin, adeta küllerinden yeniden doğuşunun tüm dünyaya göstermiştir."diye belirtti.

30 Ağustos Zafer Bayramı Cumhuriyetin ruhudur." diye belirten Küpeli daha sonra sözlerine şu şekilde devam etti;

30 Ağustos günü zaferle sonuçlandırdığı Büyük Taarruz Meydan Muharebesi Cumhuriyetimizin kuruluşunun en önemli dönemi olmuştur. O gün; din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan bir araya gelen Anadolu’nun kahramanları işgalci düşmanı vatan topraklarından atmış, bağımsızlığımıza gölge düşürmeye çalışanlara gereken dersi vemiştir. Kurtuluş Savaşı'nın, milletin bağımsızlığı ve vatanı uğrunda birlik ve beraberlik içerisinde yazdığı büyük bir destandır. Bu milli mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum ve tarihten silinmek istenen milletimizin, omuzomuza savaşmasıyla kazandığı bu zaferini kutluyorum." dedi.

Kaynak: Editör: Ayten Alkaşı
Etiketler: 30, Ağustos, Zafer, Bayramı, nedeniyle, açıklamada, bulunan, Serhat, Birikim, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı