Haber Detayı
12 Ağustos 2016 - Cuma 21:43
 
Ankara ARDA-FED Demokrasi Nöbetinde
Merkezi Ankara´da bulunan ve kısa sürede yaptığı etkinliklerle adından söz ettirmeyi başaran Ankara Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı ve yönetimi, milli değerlere yönelik ortaya koyduğu tavrını demokrasi nöbetiyle taçlandırıyor.
Ardahan Haberi
Ankara ARDA-FED Demokrasi Nöbetinde

Merkezi Ankara´da bulunan ve kısa sürede yaptığı etkinliklerle adından söz ettirmeyi başaran Ankara Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı ve yönetimi, milli değerlere yönelik ortaya koyduğu tavrını demokrasi nöbetiyle taçlandırıyor. 
15 Temmuz Cuma akşamı TSK içinde yuvalanan bazı cuntacılarının demokrasiyi askıya almaya yönelik girişimine, Ankara Ardahan Dernekler Federasyonu girişimin yaşandığı gece Ankara sokaklarında milli iradeye sahip çıkarak, Cumhurbaşkanı Külliyesi´nin bulunduğu Beştepe´de darbeyi protesto etti.

ANKARA ARDA-FED FARKINI ORTAYA KOYDU
Ankara Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Ergüder Şimdi, Başkan Yardımcıları İşadamı Hamza Bektemur, Yücel Aktaş ve Dernek Yönetimi hazırladığı dev pankartı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi´nin bulunduğu alanda yer alan duvara asarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve milli iradenin yanında yer aldıklarını bir kez ortaya koydular. 
Hazırlanan pankartta, ‘Cumhurbaşkanının Devletinin ve milletinin yanındadır. Her zaman da yanında olacaktır´ sloganını yazdıran dernek yönetimi, Ardahanlıların Ankara´daki sesi olarak farkını bir kez daha ortaya koymuş oldu.
AKTAŞ: DERNEK OLARAK HER ZAMAN CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ
Ankara Ardahan Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı, aynı zamanda, Gölbaşı Ardahanlılar Derneği Başkanı Yücel Aktaş, dernek yönetimi olarak darbeye karşı hükümetin ve devletin yanında yer aldıklarının bir kez daha altını çizerek, mili iradeye destek için Beştepe´de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi´ne dernek olarak destek pankartı astıklarını hatırlattı. 
Halkın darbeye dur dediğini anımsatan Aktaş, “ 15 Temmuz gecesi ordu içindeki FETÖ hainlerinin savaş uçakları, tankları ve ağır silahlarla saldırdığı ülkemizi canı pahasına savunan kahraman milletimiz sadece darbeyi önlememiş Türkiye´yi işgalden kurtarmıştır. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi´nin, Türkiye Büyük Millet Meclisinin, emniyet merkezlerinin, Milli İstihbarat Teşkilatının, belediyelerin ve boğaz köprülerinin darbeci hainler tarafından hedef alınması bu kalkışmanın bir askeri darbeden çok işgal girişimi olduğunu göstermiştir" dedi.
Darbeye karşı canını ortaya koyan, İbadet ruhu ile kendilerini tankların altına ve mermilerin karşısına süren aziz milleti tarihin altın harflerle yazacağını belirten Aktaş, Ülke genelinde olduğu gibi Ankara´da da halkın ilk andan itibaren üzerine düşen görevi en güzel şekilde sergileyerek demokrasisine sahip çıktığını belirtti.
İŞADAMI BEKTEMUR: CUMHURBAŞKANIMIZIN TELEFONU BİZLERİ SOKAĞA DÖKTÜ
´Cumhurbaşkanımız telefonda söyledi, bizler sokağa indik´ diyen Ankara Ardahan Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı, Ardahanlı işadamı Hamza Bektemur ise, ülkenin FETÖ terör örgütü tarafından organize edilen menfur, alçak ve hain bir darbe teşebbüsüne maruz kaldığını ifade etti. 
İşadamı Hamza Bektemur, “Dakikalar içinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın telefondan söylediği bir sözle bayrağımızı kaptığımız gibi topların, tankların, tüfeklerin, mermilerin karşısına iman dolu göğsümüzü gerdik ve Polis-Asker-Vatandaş, el ele vererek, bu hain pusuyu boşa çıkardık. Cumhurbaşkanımız mesajında, ‘Ülkemizin Dünya´da itibarlı, onurlu ve güçlü olmasını hazmedemeyen, dış güçlerin uşaklığını, bu milletin yanında yer almaya tercih eden FETÖ terör örgütü ve tüm paralel yapılanmalar kesinlikle başarısız olacağını´ söyledi. Bu darbeye kalkışanlar İslam dünyasının, Türk Dünya´sının ve mazlum halkların umudu olan Necip Milletimize diz çöktürmek istemişlerdir. 
Milletimiz buna izin vermemiştir. Devletimiz en ağır şekilde bunun hesabını soracaktır. Cumhurbaşkanımızın liderliği ile Milletimizin meydanlara inmesi, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin, Hükümetimizin, Muhalefet Partilerimizin, tüm Kuruluşlarımızın ve Medyamızın tek vücut olarak darbeye karşı durması ile darbe başarılı olamamıştır. Ülkemiz büyük bir badire atlatmıştır” İfadelerini kullandı. 
Bektemur, Ankara Ardahan Dernekler Federasyonu olarak Ankara´da Ardahanlıların sesi olduklarını dile getirerek, Beştepe´de astıkları pankartla milli iradeye destekte bulunduklarını açıkladı. 
BAŞKAN ŞİMDİ: DERNEK OLARAK DEMOKRASİ NÖBETİNDEYİZ 
Ankara Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Ergüder Şimdi ise, darbeye karşı tüm halkın dimdik ayakta durduğunu belirterek, Ankara´da darbenin yaşandığı gece dernek yönetimi olarak ellerinde Türk bayrağıyla darbeyi kınadıklarını söyledi. Milli iradeye yönelik girişilen bu hain darbeyi lanetlediklerini bildiren şimdi, 15 gündür demokrasi nöbetinde hükümetin, devletin ve milli iradenin yanında yer aldıklarını aktardı.
Başkan Şimdi şunları söyledi: “Ankara Ardahan Dernekler Federasyonu olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Hükümetin yanındayız. Türkiye Cumhuriyetinin milli iradesine yönelik yapılan alçakça darbe girişimi, vatanı bölmeye yönelik halkı devletsiz, milleti vatansız bırakmaya yönelik yapılmış en alçakça plandır. Paralel terör örgütünün milletin canına, malına yönelik yaptığı bu haince darbe girişimi, milletimizin dik duruşu, Yüce Yaradan´ın yardımı ile bozguna uğramıştır. Ankara Ardahan dernekler Federasyonu olarak ilk geceden meydanlara geldik, darbeyi lanetledik. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Külliyesi´nin bulunduğu alanda dev bir pankart asarak milli iradeye destekte bulunduk."

ankara2

Kaynak: Editör:
Etiketler: Merkezi, Ankara´da, bulunan, kısa, sürede, yaptığı, etkinliklerle, adından, söz,
Yorumlar
Haber Yazılımı