Haber Detayı
24 Eylül 2017 - Pazar 13:27
 
Muhtar İsyan Etti: Bu Köy Teog Birincisi
Ardahan Göle Koyunlu Köyü Muhtarı Şentürk Kat, köyün bir çok sıkıntıyla baş başa olduğunu söyledi. Şentürk Kat yaptığı açıklamada şunları kaydetti: " Köyümüzde yol yok. Dört ayı aşkın bir süredir sularımız akmıyor. Elektriklerimiz sorunlu köyde herkesin elektronik cihazları yandı. Sorunları yıllardır bir türlü aşamıyoruz." diyerek yetkililere ve siyasilere dert yandı.
Siyaset Haberi
Muhtar İsyan Etti: Bu Köy Teog Birincisi

Ardahan Göle Koyunlu Köyü Muhtarı Şentürk Kat, köyün bir çok sıkıntıyla baş başa olduğunu söyledi. 
Şentürk Kat yaptığı açıklamada şunları kaydetti: " Köyümüzde yol yok. Dört ayı aşkın bir süredir sularımız akmıyor. Elektriklerimiz sorunlu köyde herkesin elektronik cihazları yandı. Sorunları yıllardır bir türlü aşamıyoruz." diyerek yetkililere ve siyasilere dert yandı.

Koyunlu Köyü Muhtarı Şentürk Kat, " Köyümüze gelen yol Gevriğe kadar yapıldı. Neden bizim köyümüzün yolu yapılmadı. Çakıldan çukurdan arabalarımız haşat oldu.Yetkililere defalarca müracaat ettim. Bana bayramdan sonra yapılacağını söylediler. Bu güne kadar herhangi bir çalışma yok. Köyümüzde aylardır sularımız akmıyor. Köylüler şikayetçi, bizim sınırlarımız içinde olan kaynak sularımız başka köylere verildi. Bizde ise su akmıyor. Yaylamızdada aynı soru mevcuttur. Fırat çeşmesi olarak bilinen suyumuz Küçükaltunbulak köyüne verildi. Bu çeşmeden akan su yaylamız içerisindeki sekiz kaynağı besliyordu. Hayvanlarımız bu çeşmelerden akan sudan içiyordu. Su kaynağından alınıp Küçük Altunbulak köyüne verilince bu kaynaklar kurudu,hayvanlarımıza içirecek suyumuz kalmadı ." diye konuştu. 

SU OLMAYINCA YAYLADA DA KALMADIK 

" Yaylamızda elektriğimiz sorunluydu suyumuzda olmadığından yaylada fazla duramadık " diyen Muhtar Kat, " Aynı sorunlar köyde de devam etmektedir.Köyde musluklarda su akmıyor.Bir çok evimiz eşekle su çekiyor. Elektirikler zırt pırt kesiliyor.Köy içinde yollarımız problemli her köye kilit parke yapıldı, bizde ise düzgün yol yok sizlerde basın olarak görüp tanık oldunuz. Lütfen bu sorunlarımızı gündeme taşıyın. Köyde göçün önüne geçemiyoruz.İnsanca yaşam koşullarımız malesef yok.Buna birde yoksulluk eklenince göç kaçınılmaz oluyor." dedi. 

KÖY OKULUNUN TUVALETİ YOK 

Köy okulunun tuvaletinin olmadığını ifade eden Muhtar Şentürk Kat, " Okulumuzun yolu suyu tuvaletleri yok. Koyunlu Köyü Ardahan genelinde TEOG birincisi.TEOG birincisi olan okulda lavabo yok, su yok temizlik personeli yok, yani anlayacağınız köyümüzde dogru dürüst hiç bir şey yok. Seçim zamanı oy verdiğimiz siyasiler bir gün köyümüze gelipde ne var ne yok bu köylüler ne yapar ne eder diyen tamamen yanlızlıga terk edilmişiz. Allah aşkına şu yollara bi bakın kışın bir hasta bir cenaze olunca arabalar inip çıka bilir mi? size soruyorum. Ben köy muhtarıyım köylüm bana hizmet etmem için oy verdi çalmadığım kapı gitmediğim yetkili kalmadı bir sonuç alamadım. Halkıma bir cevap veremiyorum." diyerek sitem etti.   Sezgin UYGAR/Ardahan/Serhat Birikim

Kaynak: Editör:
Etiketler: Muhtar, İsyan, Etti:, Bu, Köy, Teog, Birincisi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği