Haber Detayı
17 Haziran 2020 - Çarşamba 18:20
 
Ormanların Kardeşliği Platformu, Tarım ve Orman Bakanlığında
Kars Sarıkamış, Ardahan Göle ve Erzurum Şenkaya'da yapılan denetimsiz ağaç kesimlerini durdurmak için çalışmalarını sürdüren "ORMANLARIN KARDEŞLİĞİ PLATFORMU" Perşembe günü Tarım ve Orman bakanıyla görüşecek
Ankara Haberi
Ormanların Kardeşliği Platformu, Tarım ve Orman Bakanlığında

   Kars Sarıkamış, Ardahan Göle ve Erzurum Şenkaya'da yapılan denetimsiz ağaç kesimlerini durdurmak için çalışmalarını sürdüren "ORMANLARIN KARDEŞLİĞİ PLATFORMU" Perşembe günü Tarım ve Orman bakanıyla görüşecek

            Göle Orman İşletme Müdürlüğünün  açılması  ve orman kesimlerinin durdurulması için Ardahan Milletvekili Prof Dr. Orhan Aracılığıyla daha önce randevu tabilinde   bulunan "ORMANLARIN KARDEŞLİĞİ PLATFORMU" 18-06-2020 Perşembe günü saat 14.00'da gerçekleşecek.

GÜÇLÜ BİR HEYET KATILACAK

            Perşembe gün gerçekleyecek olan Tırım ve orman Bakanlığını toplantısına Pandemi nedeniyle sınırlı sayıda katılım olacak Toplantıya  Milletvekili Prof. Dr. Orhan, Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin,  Ardahan eski Millitvekili Ensar Öğüt,  "ORMANLARIN KARDEŞLİĞİ PLATFORMU" Başkanı Asım Karabacak, Platform Koordinatörü  Gazeteci Mustafa Küpeli, Kars  katılacak.

ORMAN BAKANLIĞIN ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPILACAK

            Hemen ardınrdan Tarım ve Orman Bakanıyla yapılan görüşme sonrası  Saat 15'de adı geçen bakanlığın önünde  Pandemi kurulları çerçevesinde yapılacak basın açıklamasına Siyasi Parti Temsilcileri,  Üst düzey Bürokratlar, Kars Ardahan Iğdır Vakfı Başkanları, Kars Ardahan Iğdır  Dernekler federasyon Başkanları ve İl ilçe ve köy dernek başkanları , meclis üyeleri, muhtarlar ve kanaat önderleri katılacak.

ARDAHAN'A TREN NAHÇIVAN TREN YOLU KARSA BAĞLANACAK

             Konu hakkında basına bir açıklamasında bulunan "ORMANLARIN KARDEŞLİĞİ PLATFORMU" Başkanı Asım Karabacak, Kars, Ardahan ve Iğdır illerine ait STK temsilcileri tarafından kısa süre önce kurulan ve her üç ilin milletvekillerinin , belediye başkanlarının, siyasi parti temsilcilerinin, üniversite ve bilim insanlarının, kanaat önderlerinin gönüllülük temelinde içinde yer alarak destekledikleri ORMANLARIN KARDEŞLİĞİ PLATFORMU, 18.06.2020 Perşembe günü saat 14.00 da Ankara'da orman ve tarım bakanıyla   bir görüşme yapacaktır.

Pandemi koşulları nedeniyle, görüşme dar kapsamda gerçekleşecektir.

            Görüşmenin devamında anılan bakanlık önünde ziyarete ilişkin bir basın açıklaması yapılacaktır.

            Pandemi koşullarına riayet edilerek Bütün platform üyelerimize,  bireysel olarak katılmak isteyen hemşehrilerimize ve çevreci dostlarımıza açıktır.

Bölge milletvekillerimiz de katılıp destek sunacaklar.

ANKARA ZİYARETİMİZİN DEVAMINDA;

            Talebimiz olan ulaştırma bakanlığıyla Kars doğu ekspresinin Ardahan ve Iğdır illerimize kadar uzatılması,

            Çevre bakanlığıyla ise Çıldır Gölünün korunmasına ilişkin konularda görüş ve taleplerimizi de sayın bakanlarımızla paylaşmak istiyoruz.

            Bütün platform bileşenlerimizin ve basın mensuplarımızın bizi yalnız bırakmayacaklarına inanıyoruz." dedi.

İsmail KÜPELİ/İstanbul/Serhat Birikim

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ormanların, Kardeşliği, Platformu,, Tarım, ve, Orman, Bakanlığında,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı