Haber Detayı
02 Ağustos 2020 - Pazar 20:16
 
Özdemir POLAT, Kars Arpaçay Federasyonu Kars’lıların buluşma noktası olacak
Hemşeri Dayanışma Ağlarını güçlendirmek için kurulan Kars Arpaçay Dernekler Federasyonunun fikir babalarından Özdemir Polat; Karslılar Kars Arpaçay Federasyon’u sayesinde örgütlü güce kavuşacaktır. Dedi.
Kai-V-Der. Haberi
Özdemir POLAT, Kars Arpaçay Federasyonu Kars’lıların buluşma noktası olacak

Hemşeri Dayanışma Ağlarını güçlendirmek için kurulan Kars Arpaçay Dernekler Federasyonunun fikir babalarından Polat Tekstil’in Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Polat; İstanbul’da yaşayan Karslılar Kars Arpaçay Federasyon’u sayesinde örgütlü güce kavuşacaktır. Dedi.
Burhan AYDIN/İstanbul/Serhat Birikim 
1950’li yıllardan itibaren kırdan kente gerçekleşen yoğun göç, şehirlerde “hemşericilik” adı verilen kültürü yarattı. Göçün büyük oranda tamamlandığı günümüzde, hemşericilik kültürü hala devam etmektedir diyen İş adamı Özdemir POLAT; Bu kültürü koruyan hemşeri dernekleri ise sivil toplum içerisinde özgün bir yere sahiptir. Derneklerimizin vizyonlarını, misyonlarını gelecek vaat eder şekilde hazırlamalıyız. Dedi.
POLAT; Kafkaslara, Rusya’ya hayvan ihracatıyla refah içinde geçinen Kars, Karabağ’ın Ermenistan tarafından işgal edilmesinden dolayı Doğu kapısını kaybetmiştir. Ekonomik durgunluk yaşamaya başlayan Kars yoğun göç yaşamış halen daha yaşamaya devam  etmektedir. Dedi
İstanbul’da ikamet eden bir milyon 200 bin Kars Ardahan Iğdırlının,  400 bine yakını Karslıdır.  Ardahan 7 tane Federasyon kurarken, Kars’ın bugüne kadar federasyon kuramaması düşündürücüdür. Diyen POLAT;  Sivil toplum örgütleri toplumların aynasıdır, yaşadığımız şehirlerde Güçlü toplumlar güçlü sivil toplum örgütleriyle ayakta kalabilirler. Bu nedenle hemşerilerimizi bir noktada buluşturmak için çaba gösteren Deneklerimizin güçlenmesi için Federasyon yeni bir yol haritasıdır Diyerek konuşmalarını şöyle sürdürdü; 
 Nitelikli hemşeri Gücünü Federasyon’a Katmalıyız
Son dönemlerde yüksek tahsil alıp belli noktalara gelen Karslı gençlerin potansiyeli azımsanmayacak kadar fazla. “Z” kuşağı dediğimiz gençler, ülkemizde olduğu gibi doğduğu topraklarda birçok şeyi değiştirebilirler. 
Sosyal hayatın her aşmasında çok başarılı Karslılar var.  Medyaya bakınca Kars’lı, TV programlarında en iyi konuşup, en doğru mesajları veren Karslı, sinemaya ve tiyatroya baktığımızda Karslı, siyasete baktığımızda yine Karslı yani hayatın her alanında çok başarılı nitelikli hemşerilerimiz var. Federasyonun en büyük görevi bu nitelikli, becerikli potansiyeli Kars Arpaçay Dernekler Federasyon’unda buluşturup yoluna devam etmektir. 
"Bu bağlamda Federasyon sayesinde Kars’ın bütün değerleri, zenginlikleri iyi bir dille Türkiye’ye anlatacak, kuruluşuyla hemşerilerinin dikkatini çeken “Kars Arpaçay Dernekler Federasyon’u” beraberinde lobileşmeyi en üst seviyelere taşıyacak ve Federasyon Karslıların Buluşma Noktası Olacak
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Özdemir, POLAT,, Kars, Arpaçay, Federasyonu, Kars’lıların, buluşma, noktası, olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı