Haber Detayı
20 Temmuz 2020 - Pazartesi 18:28
 
Öztürk YILMAZ 'Yenilik' Partisini Kurdu!
Ardahan Bağımsız milletvekili Öztürk Yılmaz, Yenilik Partinin kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığı'na teslim edildi.
Ankara Haberi
Öztürk  YILMAZ 'Yenilik' Partisini Kurdu!

 Ardahan Bağımsız milletvekili Öztürk Yılmaz, Yenilik  Partinin kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığı'na teslim edildi.

            IŞİT Tarafından kaçırılıp 101 gün Irak'ta esir alınmasıyla adı gündeme gelen ardından CHP'den Ardahan'da 2 dönem aday gösterilip, milletvekili seçilen sonrasında yaşanan sorunlar ardından partisinden ihraç edilen Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın başkanlığındaki Yenilik Partisi'nin kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığına teslim edildi

            Kurucu üyelerden Nazım Özer, Bakanlığın önünde yaptığı açıklamada, partinin ülkeye ve millete hayırlı olmasını diledi.

            Türkiye'nin bir yeniliğe ihtiyacı olduğunu belirten Özer, "Bu yeniliğe talibiz. Partimizin içinde gençlere ve bayanlara olabildiğince ağırlık vermeye çalışıyoruz" dedi.

Özer, kurulacak partinin Genel Başkanı Öztürk Yılmaz ile bugün Anıtkabir'i ziyaret edeceklerini belirterek, ardından Yılmaz'ın açıklamalarda bulunacağını kaydetti.

ÖZTÜRK YILMAZ KİMDİR?

            1970 yılında Ardahan'da dünyaya gelen Öztürk Yılmaz, Ardahan Lisesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdi.1996 yılında girdiği Dışişleri Bakanlığında sırasıyla Balkanlar, AGİT, Orta Doğu, Orta Asya ve Kafkasya daireleri ile Başbakanlık Dışişleri Başdanışmanlığında Daire Başkanı olarak görev yaptı. Yurt dışında, T.C. Bişkek Büyükelçiliği, T.C. Brezilya Büyükelçiliği ve Avrupa Birliği Daimi Temsilciliğinde Müsteşar olarak görev yaptı. T.C. Musul Başkonsolosluğu ve Türkiye Cumhuriyeti'nin Tacikistan Büyükelçiliği görevlerinde bulundu. CHP Kurultayında PM Üyeliğine seçildi ve akabinde Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. AB'nin Kalkınma ve Entegrasyonu konusunda (VUB-Brüksel) yüksek lisans yaptı. İngilizce tez konusunda AB'nin Kosova ve KKTC'ye dönük farklı yaklaşımını değerlendirdi. Ayrıca Sıla Üniversitesi Rusça Bölümü sertifikalıdır.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öztürk, , YILMAZ, 'Yenilik', Partisini, Kurdu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı