Haber Detayı
09 Kasım 2019 - Cumartesi 13:49
 
Öztürk Yılmaz, "Hiç Bir Partinin Kopyası Olmayacağız"
İktidarın da muhalefetin de aynı noktadan yönetildiğini ileri süren Yılmaz, bugün Türkiye'nin bir idealinin bulunmadığını, insanların umutsuz olduğunu söyledi.
Siyaset Haberi
Öztürk Yılmaz,

  İktidarın da muhalefetin de aynı noktadan yönetildiğini ileri süren Yılmaz, bugün Türkiye'nin bir idealinin bulunmadığını, insanların umutsuz olduğunu söyledi.

HİÇBİR SİYASİ PARTİNİN KOPYASI OLMAYACAĞIZ

            "Hedefimiz sadece klasik bir siyasi parti kurmak değildir. Hedefimiz, Türkiye'de radikal, köklü değişiklikler yapacak bir siyasi partinin ilk adımını atmaktır. hiçbir siyasi partinin kopyası olmadıklarını dile getiren Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk YILMAZ; Türkiye'nin iyiliği, halkın refahı, özgürlüğü için çalıştıklarını, yeni  bir yol haritası, yeni bir hikaye yazacaklarını söyledi.

YEREL BASINA CAN SİMİDİ OLACAĞIZ

            Son zamanlarda Türkiye'de önemli toplantılar yaparak  yeni bir parti kurmak için dedi toplantılar yapan  Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz , Yerel basınla  Bakırköy marina'da yapılan kahvaltılı toplanda dertleşirken YEREL BASINA CAN SİMİDİ OLACAĞIZ. Dedi

4 YILDIR HİÇBİR PARTİNİN GRUP TOPLANTILARIN AKATILMIYORUM

            Ben bir çok siyasi liderin ülkenin gerçek sorunlarını konuştuklarını düşünmüyorum  diyen Eski Büyükelçi ve Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Bundan dolayı da son 4 yıldır hiçbir partinin grup toplantılarını dilemiyorum. Ben ve arkadaşlarımız ülkemizi üretim alanında hak ettiği yere getirecek. dedi.

ÖNCELİĞİMİZ ADALET OLACAK

            Bu oluşumun ana ilkelerinden en önemlisinin Türkiye'nin birliği ve bütünlüğü olduğunu dile getiren YILMAZ; Bu oluşum, bireyin mutlak özgürleştirilmesi, bireyin özgürlüğünün en üst noktaya taşınması adalet kavramlarını  vazgeçilmezlerimizdir, bu nedenle  Bu oluşumun içerisine ırkçılar, faşistler, bölücüler terör sevicileri giremez. Bizim hedefimiz bireyin özgürleştirilmesi ve devletin kurumsal olarak güçlendirilmesidir.

TÜRKİYE YANLIŞ  YÖNETİLİYOR

             Türkiye'yi yanlış insanlar  yönettiğini, bu yüzden üreten  yerine tüketen, ihracat yapan yerine ithalat yapan ülke olduğunu dile getiren Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Türkiye'yi ekonomi çıkmazdan kurtarmak için ilkelerine ve hedeflerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

17 KASIM'DA TÜRKİYE'NİN KARŞISINA ÇIKLAYACAĞIZ

             Bir saate kadar süren toplantıda yerel basının  sorularını cevaplayan  Yılmaz, 17 Kasım 2019’da Çağlayan'da FİGARO salonunda yapılacak toplantıya gazetecileri davet etti.

17 KASIM'DA TÜRKİYE'NİN KARŞISINA ÇIKLAYACAĞIZ

            17 Kasım 2019’da İstanbul’da çok büyük bir toplantı yapacaklarını, o toplantıya bütün halkı beklediklerini söyleyen ÖZTÜRK;   “Hepimiz Buradayız” oluşumu 17 Kasım'da İstanbul Toplantısını Orada yeni bir  yol haritamızı, manifestosunu açıklayacağız dedi.

TARİH: 17 KASIM 2019 PAZAR

SAAT: 18:00

YER: SALON FİGARO

ADRES: Hürriyet Mahallesi Dr. Cemil Bengü Caddesi No:15 Kat

ÖZTÜRK YILMAZ BİYOGRAFİSİ

1970 Ardahan doğumludur.
Ardahan Lisesi ve ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu.
1996 yılında girdiği Dışişleri Bakanlığında sırasıyla Balkanlar, AGİT, Ortadoğu, Orta Asya ve Kafkasya ( Daire Başkanı) Daireleri ile Başbakanlık Dışişleri Başdanışmanlığında (Daire Başkanı) olarak görevlerinde bulundu.
            Yurtdışında ise, Bişkek Büyükelçiliği, Brezilya Büyükelçiliği ve Avrupa Birliği Daimi Temsilciliği'nde (Müsteşar)  olarak çalışmıştır.
            2013 yılında Musul Başkonsolosu, 2015 yılında Tacikistan Büyükelçisi olarak görev yaptı.

AB'nin kalkınma ve entegrasyonu konusunda (VUB-Brüksel) master yaptı
            Büyükelçi olarak görevinden ayrılan Öztürk Yılmaz.  CHP Ardahan Milletvekili olarak TBMM 'ne girdi.
2. Dönem CHP Ardahan milletvekili ve  2 dönem CHP Genel Başkan Yardımcılığı  görevini sürdürmüştür
Evli ve üç çocuk babasıdır. Çok iyi İngilizce ve Rusça bilmektedir.

Burhan AYDIN/İstanbul/Serhat Birikim

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öztürk, Yılmaz,, "Hiç, Bir, , Partinin, Kopyası, Olmayacağız",
Yorumlar
Haber Yazılımı