Haber Detayı
12 Ekim 2017 - Perşembe 10:38
 
Posof ta Yapımı Devam Eden Ilgar Dağı Tünelinde Çalışmalar Yoğunlaştı
Ardahan-Posof karayolunda Mart ayında temeli atılan Posof Ulgar Dağı Tünel çalışmaları son hızıyla devam ediyor
Ardahan hab. Haberi
Posof ta Yapımı Devam Eden Ilgar Dağı Tünelinde Çalışmalar Yoğunlaştı

Ardahan-Posof karayolunda Mart ayında temeli atılan  Posof Ulgar Dağı Tünel çalışmaları son hızıyla devam ediyor. Türkiye'nin Kafkaslara açılan kapısı Posof-Damal ilçeleri arasında 2 bin 550 metre yüksekliğindeki Ulgar Dağı Tüneli'nde 65 metre kazı yapıldı.
 
 Damal tarafından başlatılan delme çalışmaları gidiş ve dönüş olduğu için bir tarafa 65 metre diğer tarafta ise 35 metre tünel kazıldı. Ulaşım yolu Seyitveren köprüsünden başlayan tünelde, 34 işçi çalışmalarını sürdürerek iş makineleriyle hem dağı deliyor ve hem de yol düzenlemelerini yapıyor. Çalışmaları yürüten şirket yöneticilerinden Fazlı Toper, tünelin son teknolojiyle ve teçhizatla donatıldığını, bu nedenle asırlarca rahat bir şekilde kullanılacak şekilde yaptıklarını belirtti.
 
Kış mevsiminde kullandıkları sular donmadığı takdirde çalışmalara devam edileceğini, tek sıkıntılarının ise ulaşım olduğunu dile getiren Fazlı Toper, bulundukları yerden telefonla konuşmalarının mümkün olmadığını, bu nedenle akraba ve aileleriyle görüşemediklerini dile getirdi. Öte yandan Ulgar Dağı'nın  Posof tarafından başlanacak tüneli için de zemin hazırlıkları ve elemanlar için konaklama yerlerinin tamamlandığı ve kar yağmadan önce  Posoftarafından da tünel açılmasına başlanacağı belirtildi. 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Posof, ta, Yapımı, Devam, Eden, Ilgar, Dağı, Tünelinde, Çalışmalar, Yoğunlaştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği