Haber Detayı
11 Ağustos 2016 - Perşembe 21:52
 
SANİYE SANİYE 15 TEMMUZ
Serhat Ardahan Gazeteciler Derneği
Kültür-Sanat Haberi
SANİYE SANİYE 15 TEMMUZ

   Serhat Ardahan Gazeteciler Derneği Başkanı Deniz Başlı, Anadolu Ajansı (AA) tarafından hazırlanan "Dakika Dakika FETÖ´nün Darbe Girişimi" kitabının önemine dikkat çekti.

    Başlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eserden dolayı AA´nın teşekkürü hak ettiğini belirterek, bunun bir tarihi belge konumunda olduğunu, gelecek nesiller için bir belge olduğunu vurguladı.

    O gün millet ve devlet için yayın yapan tüm medyanın tarih yazdığını belirten Başlı, "Türk basını burada önemli bir sınav vermiştir. Milletiyle birlikte bir Çanakkale ruhunu yaşamıştır. Bela bertaraf edilmiştir. O gün hangi alanda olanlar tarih onları yazmıştır. Doğruda yana veya yanlıştan yana. Tarih bir kez daha şahit olmuştur." şeklinde konuştu.

   AA´nın konumu itibariyle farklı bir misyon üstlendiğini belirten Başlı, "AA´yı takip ettim. Süreci çok hızlı bir şekilde işledi. Aynı zamanda bizim için olmazsa olmazımız doğrudan yana oldu. Bilgi kirliliğini önledi. Burada teşekkür yetmiyor, bunlar ödüllendirilmeli. Çünkü bir Çanakkale ruhu ortaya çıkmış. Herkes rol almış, canını tankın önüne sermiş. Bu anlatılacak bir şey değil. Yaşamak lazım. O güne imza atanlar yaşamış, Allah´ta onları mahcup etmemiş. Allah bu milletin gücüne güç katmış, duasının karşılığını vermiştir. Allah bu memlekete, Anadolu´ya bir daha böyle acılar yaşatmasın." dedi.

    Daha sonra Deniz Başlı, AA´nın kitabını bir süre inceledi.

Kaynak: Editör: Ayten Alkaşı
Etiketler: Serhat, Ardahan, Gazeteciler, Derneği
Yorumlar
Haber Yazılımı