Haber Detayı
30 Aralık 2017 - Cumartesi 23:14
 
Sarıkamış Şehitleri Esenyurt’ta Anıldı
Sarıkamış Dernek Başkanı Cemalettin Solmaz’ın açılış konuşmasında bu yıl 05-06-07 Ocak 2018 tarihinde yapılacak Sarıkamış dramının 103. Yılı anma etkinliği için hereksi Sarıkamış’a davet etti.
İstanbul Haberi
Sarıkamış Şehitleri Esenyurt’ta Anıldı

Sarıkamış Dramının 103. Yılında Sarıkamış Şehitleri, Esenyurt Sarıkamış Kültür ve Dayanışma Dernek merkezinde anıldı.

Sarıkamış Dernek Başkanı Cemalettin Solmaz’ın açılış konuşmasında bu yıl 05-06-07 Ocak 2018 tarihinde yapılacak Sarıkamış dramının 103. Yılı anma etkinliği için hereksi Sarıkamış’a davet etti.

BAŞKAN ALİ MURAT ALATEPE, SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ OLARAK ANILMALIDIR

Halk Müzik Sanatçısı Recep Ergül’ün 22 Aralık’ta Erzurumluların Allau Ekber şehitleri olarak ayrı olarak anılmasını Sarıkamış Şehitlerine karşı saygısızlık olduğunu dile getirdikten sonra, Erzurumlu Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe’de Sarıkamış Şehitleri anma etkinliğinin isminin değiştirip Allahu Ekber Şehitleri olarak anılmasını eleştirdi. Alatepe 90 Bin askerimiz Sarıkamış’ta şehit düştüğü için anma Sarıkamış Şehitleri olarak olmalı.

Duygulu konuşmalardan sonra tekrar söz alan Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, Esenyurt İncirtepe Kültür Merkezinin adını değiştirip Sarıkamış Şehitleri Kültür Merkezi olacağının sözünü verdi.

YOĞUN PROTOKOL VARDI

Sarıkamış şehitleri anması slayt ile başlayan ve Sunuculuğunu Hakan Çelik’in yaptığı anma etkinliğinde Protokol konuşmalarından sonara, yöremizin değeri Halk Müzik Sanatçısı Recep Ergül’ün konuşması yoğun alkış aldı.

Yoğun ilgi ve katılımın olduğu Sarıkamış şehitleri anma etkinliğine, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, Başkan Vekili Gürbüz Süleymanoğlu, Başkan Yardımcısı Gazanfer Karakaş, Başkan Yardımcısı Togay Çoban, Akparti Esenyurt İlçe Başkanı Kadir Çakır, CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, Ak Parti Esenyurt eski ilçe Başkanı Şener Değer, Esenyurt Belediye Meclis Üyesi Mercan Koç, Zeytinburnu eski müftüsü Abdullah Cihangir, İstanbul Kars Ardahan Iğdır derneğin onursal Başkanı Mustafa Küpeli, KASİAD Başkanı Orhan Gökçe ve Yardımcısı Aşkın Korkmaz, İstanbul Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyon Genel Başkanı Gürsel İlgüz, Güngören Sarıkamışlılar Dernek Başkanı Kubilay Cengiz, Ardahan Kültürevi’nin yöneticileri, Esenyurt Karslılar Dernek Başkanı Ali Kılıç, Muhtar Hasan Akçelik, Evren Sanayi Muhalle Muhtarı Bahattin  Boztoprak  ve adını yazamadığımız Siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum Örgütleri, Meclis Üyeleri, Muhtarlar, salonu tıka basa dolduran Sarıkamış Şehitleri yakınları, Kars Ardahan Iğdır ve Sarıkamışlılar katıldı.

Cihangir Hoca Şehitleri mevlit okudu

Sarıkamış şehitleri anma etkinliğinde 4 öğrencisiyle birlikte Sarıkamış Şehitleri için Mevlit okuyan Zeytinburnu eski müftüsü Abdullah Cihangir, Ülkemiz için Sarıkamış şehitleri için uzun uzun dua etti

Turan AKTÜRK/Esenyurt/Serhat Birikim

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sarıkamış, Şehitleri, Esenyurt’ta, Anıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği