Haber Detayı
12 Ağustos 2016 - Cuma 21:29
 
Şerif Ateş; Göle yaz tatillerimizin adresi olmalı
CHP İstanbul İl Başkan yardımcısı İşadamı Şerif ateş; Festivaller Yayla şenlikleri gurbeti sılaya taşıyacak en büyük neden birisidir iyi organize edilmesi halinde gelecek festivaller katılım artar ve bölgenin canlılığına önemli katkılarda bulunur. Dedi.
Kai-V-Der. Haberi
Şerif Ateş; Göle yaz tatillerimizin adresi olmalı

Bu yıl 22-23-24 Temmuz'da yapılacak 20. Göle Uluslararası Kültür ve Kaşar Festival öncesi gazetemize açıklamada bulunan CHP İstanbul İl Başkan yardımcısı  İşadamı Şerif ateş; Festivaller Yayla şenlikleri gurbeti sılaya taşıyacak en büyük neden birisidir iyi organize edilmesi halinde gelecek festivaller katılım artar ve bölgenin canlılığına önemli katkılarda bulunur. Dedi.
Dünyanın en temiz havasına suyuna ve organik ürünlerin sahip olan Göle ilçemizde yapılan festivali yayla turizmi için alt yapısının iyi olaşması halinde gurbettik yaz tatillerinin adresi olacağını iddia eden İşadamı Şerif Ateş; Festivalleri şenlik havasından çıkarıp ekonomi getiriye çevirmek için yoğun çaba göstermeliyiz Dedi.
Göle Yeni bir yaşam bölgesi olabilir
Gölede yapılan festivallerde fırsatları iyi değerlendirdiğimiz halde baba ocağını istemeyerek tereden ve doğduğu topraklara duyduğu özlem ve hasreti gidermek için bir araç haline getirildi diyen Ateş; Doyduğumuz yer gurbet olabilir ama yaş geçinde yaşayacağımız yerin Göl ilçesi olacağını hesap etmeliyiz Biz işadamları ve emekli hemşehrilerimizin doğduğu topraklarda temiz havada yaşamaları için Göle belediye başkanı Uzun süredir basında gündem oluşturan Göle 'de yazlık ev projelerini hazırlamasıyla bütün Göleli işadamları birer yazlık ev yapar Özellikle emekliler için yeni bir yaşam bölgesi oluşur bu sayede ve geriye göçü tetiklemiş oluruz. 
Her şey rağmen festivaller baba ocağında buluşmak için önemli bir bahanedir festivale emeği geçenlere teşekkür eder Göle'de buluşmak ümidiyle 
Onur Kaya/İstanbul/Serhat BİRİKİM 


Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, İstanbul, İl, Başkan, yardımcısı, İşadamı, Şerif, ateş, Festivaller, Yayla,
Yorumlar
Haber Yazılımı