Haber Detayı
12 Ekim 2017 - Perşembe 10:33
 
SGK İl Müdürü Aziz Boz’dan önemli uyarı
Sosyal Güvenlik Kurumu Ardahan İl Müdürü Aziz Boz, ertelenen sigorta primlerinin zamanında ödenmesi gerektiğini söyledi.
Ardahan hab. Haberi
SGK İl Müdürü Aziz Boz’dan önemli uyarı

Kurumsal anlamda başarılı çalışmalara imza atan ve en çalışkan müdürler arasında yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu Ardahan İl Müdürü Aziz Boz, asgari ücret desteğinden ve teşviklerden yararlanmak isteyen işverenlerin ertelenen pirim tutarlarını belirtilen tarihlerde yatırmaları gerektiğini hatırlattı.

Boz açıklamasını şöyle sürdürdü; “2016 yılında asgari ücretin 1.273,50.-TL den 1.647,00.-TL ye artması nedeniyle işverenlerimiz üzerindeki işçilik maliyetini azaltmak gayesiyle 2016 yılında asgari ücret desteği getirilmiş ve 2017 yılında da devam ettirilmiştir. Buna ilave olarak asgari ücret desteğinden yararlanan işverenlerimizin 2016 yılı Aralık ve 2017 yılı Ocak - Şubat aylarına ait sigorta primlerinin ödenmesi ise kanun ile 2017 Ekim, Kasım ve Aralık aylarına ertelenmiştir” dedi.

Ertelenen sigorta primlerinin ilkinin ödeme süresi gelmiştir diyen Müdür Boz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu nedenle, 2016 yılı Aralık ayına ait ertelenen sigorta primlerinin 2017 yılı Ekim ayinin sonuna kadar ödenmesi gerekmektedir.

Ayrıca, 2017 yılı Ocak ayına ait sigorta primlerinin 2017 yılı Kasım ayı sonuna ve 2017 yılı Şubat ayına ait ertelenen sigorta primlerinin ise 26 Aralık 2017 tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir.

İşverenlerimizin başta asgari ücret desteği olmak üzere beş puanlık sigorta prim indirimi ve diğer sigorta prim teşviklerinden yararlanmaları, prim borçlarının bulunmaması ve süresinde ödemesine bağlıdır diyen Boz, süresinde ödenmeyen primler sebebiyle gecikme zammı ve cezası ile karşılaşmamak, işverenlerimizin hâlihazırda yararlandıkları ve yararlanacakları asgari ücret desteği ve prim teşviklerinden mahrum kalmamaları ve bu hakların devamı için ertelenen ve vadesi gelen prim borçları ile birlikte cari ay ve yapılandırılmış eski borçlarının taksitlerinin de ödemesi süresi gelmiştir.

Ertelediğimiz sigorta primlerinizi zamanında ödenmesi unutulmamalıdır. Sosyal Güvenlik Kurumu olarak iş hayatınızın bolluk ve bereket içinde geçmesini dileğiyle.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: SGK, İl, Müdürü, Aziz, Boz’dan, önemli, uyarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği