Haber Detayı
07 Temmuz 2017 - Cuma 10:42
 
Sürügüden derneğinin kongresi heyecanlı geçti
urulduğu günden beri örnek hizmetler yaparak bölge derneklerine örnek olan Ardahan İli Göle İlçesi Sürügüden Kültür ve Dayanışma Derneği 16. Olağan genel kurulunda iki liste centilmence yarıştı, Yarcan Tan yeniden başkan seçildi.
İstanbul Haberi
Sürügüden  derneğinin kongresi heyecanlı geçti

urulduğu günden beri örnek hizmetler yaparak bölge derneklerine örnek olan Ardahan İli Göle İlçesi Sürügüden Kültür ve Dayanışma Derneği 16. Olağan genel kurulunda iki liste centilmence yarıştı, Yarcan Tan yeniden başkan seçildi.
Yoğun ilgi ve katılımın olduğu, çok heyecanlı geçen,  16. olağan genel kurulun Divan başkanlığına Nurettin Yılmaz getirilirken, katip üyeliğine Alim Yavuz ve Şeref Kaya getirildi.
4 Haziran Pazar günü saat 12.00’de başlayıp Saat 17.00 biten tam 5 saat süren genel kurul sürecinde birbirleriyle sıcak tebesümlü davranışlarda bulunan başkan adayları, Yarcan Tan ve Bayram Aslan sevecen tavırları köylülerinin takdirini kazandı
Bayram Aslan Sürügüden Kazandı
Genel kurul sonrası bir konuşma yapan Başkan adayı Bayram Aslan; öncelikle bu derneği kuran ve bu güne kadar emek veren bütün büyüklerime teşekkür ediyorum. Benim amacım derneğe bir heyecan katmaktı. Ve bunu büyük ölçüde başardığımı zannediyorum. Yarcan başkanda bende kazansam köyümüz kazanacaktı. Bu nedenle Tan’ı tebrik ediyorum. Kaybettim ama dernekten hiç uzaklaşmayacağım. Derneğin bütün hizmetlerine tam destek vereceğim. dedi.
Yarcan Tan Telekkütr Etti
Genel kurul sonrası yoğun katılım gösteren bütün üyelerine teşekkür eden Dernek Bakanı Yarcan Tan ise; Başkan adayı Bayram Aslan’ın gösterdiği centilmen davranışlarından dolayı kendisini kutladı.
Derneğimizin genel kurulunda sıcak havada 5 saat Divan Başkanlığını yapan Nurettin Yılmaz, divan üyesi Alim Yavuz'a Şeref Kaya'ya, genel kurulda bize büyüklük eden eski başkan İsrafil Aslan'a  eski Başkan Hicabi Durmuş'a ve bütün köylülerine teşekkür eden Başkan Yarcan Tan, 2 yıl süre içerisinde daha çok hizmetler yapacağının sözünü verdi.
Yeni Yönetim Kurulu Şu İsimlerden Oluştu
Yarcan Tan Başkan Seçilirken Yönetim Kurulu Üyeliğine, Selçuk Gazioğlu, Deniz Karakuş, Demet Yavuz, Berfin Beste Kaya, Erkan Aktürk, Gökmen Mavizer, Uğur Bozbaş, Gürbüz Özdemir, Kale Durmuş, Engin Aslan, 
Yedek Yönetim Kurulu Üyeliğine, İlmi Kaya, Vedat Tan, Yıldırım Karslı, Emin Karataş, Erkan Özdemir, Uğur Işık, Coşkun Karakuş, Doğukan Eyüpoğlu, Bülent Kaya, Özer Tek, Ali Nihat Işık,
Denetum Kurulu Üyeliğine,
Gürbüz ateş, Vahit Özdemir, Volkan Durmuş, Aytekin Kara, Hikmet Aktürk,
Denetim Kurulu yedek üyeliğine, Ali Kemal Karslı, Ali Fuat Işık, Gencay Karakuş, Şinasi Karakuş, Zafer Durmuş,  seçildiler 
Serhat Birikim Medya Gurubu olarak yeni yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyoruz.


İsmail KÜPELİ/İstanbul/Serhat Birikim

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sürügüden, , derneğinin, kongresi, heyecanlı, geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği