Haber Detayı
02 Eylül 2019 - Pazartesi 13:34
 
TROYA Otel Tesisleri, Çanakkale, Geyikli'nin Yıldızı Oldu
Haziran ayında Hürriyet Mahallesi Odunluk İskelesi Caddesi Geyikli Ezine Çanakkale Adresinde hizmet vermeye başlayan. TROYA Otel Tesisleri, temiz havası, yeşil manzaraları ve huzurlu atmosferiyle her kesime kucak açan bir ortamda tatilcilerin ilgi odağı oldu.
Gündem Haberi
TROYA Otel Tesisleri, Çanakkale, Geyikli'nin Yıldızı Oldu

Haziran ayında Hürriyet Mahallesi Odunluk İskelesi Caddesi Geyikli Ezine Çanakkale Adresinde hizmet vermeye başlayan. TROYA Otel Tesisleri, temiz havası, yeşil manzaraları ve huzurlu atmosferiyle her kesime kucak açan bir ortamda tatilcilerin ilgi odağı oldu.

            Ege’nin Saklı Cenneti Geyikli  'de Türk turizmine hizmet etmek için yapılan, TROYA Otel tesisleri, doğa manzarası ile dinlenmek, yenilenmek, huzurla dolu bir çevrede hesaplı bir tatil yapmanın adresi olmuş durumda.

            Dağ manzaralı denize yaya 300 metre, açık restoranı ve kapalı restoranı, oda kahvaltı, tam pansiyon, yarım pansiyon, konferans salonu tenis kortu olimpik havuzları ile çevresindeki zengin yemyeşil bir doğaya sahip çevre dostu, çok amaçlı ile hizmet veren, TROYA Otel Tesisleri, misafirlerine hijyenik bir konaklama imkanı sunmaktadır.

            Zeytin ağaçları, kızılçam, karaçam ve meşe ormanlarıyla kafa dinlemek isteyenler için Ege sıcaklarından ferahlatıcı rüzgarı ile hoşgörülü personeliyle hizmet veren,                                                                                TROYA Otel Tesisleri, görenlerin asla dönmek istemeyeceği saklı cennet köşesi.

            Çanakkale'yi sadece şanlı tarihi güzelliklerinin yanı sıra doğal güzellikleri, havası, hep esen rüzgârı ile de görülmesi gereken yerlere sahip, Bozcaada'ya ulaşımda kilit nokta olması ile dikkat çeken, Geyikli huzur dolu bir tatilin ideal adreslerinden biri TROYA Otel Tesisleri.

            Doğal güzellikleri, sakin ortamı, huzur dolu atmosferi ve eşsiz Bozcaada manzarası ile Geyikli, yılın 12 ayı boyunca hizmet vermek için tasarlanan, filim platolarının olduğu, Doğa aşıklarının ziyaret ettiği, şehir gürültüsünden uzaklaşıp kendinizi tamamen doğaya bırakmaya karar verdiyseniz bütçenize en uygun TROYA Otel Tesisleri görülmeye değer.

            TROYA Otel Tesislerinin kurucusu, Erol ÇAYIR'la yaptığımız söyleşiyi siz okurlarıyla paylaşmak istedik.

BİZ YATIRIM YAPACAĞIZ Kİ ÜLKEMİZ BÜYÜSÜN

            S. BİRİKİM: Öncelikle hayırlı olsun Türk turizmine hizmet etmek için bu krizde elini taşın altına koymuşsun yürekli bir yatırımcı olarak, teşekkür ediyorum. TROYA Otel Tesisleri hakkında bilgi verirmisiniz? Neden Geyikliyi seçtiniz?

            E. ÇAYIR: Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Bizim bu tesisi buraya yapmamızda ki öncelik amaç buranın havası, denizi çok temiz, olmasından dolayı karar verdik.

            Türkiye'nin diğer tatil yerlerine göre havası burada 30 derece ve havada güzel bir esinti vardır. Bu 12 ay devam ediyor.

            Neden geyikli sorunuza gelince, Geyiklide tatil yapıyordum. Ondan sonra dedim ki buraya bir tam kapasiteli, tam pansiyon bir tesis yapalım. Yatırıma başlarken kriz vurdu. Ama biz hiç durmadık 2 yıl içerisinde 30 milyon yatırım yaparak bitirdik. Ve 20 gündür müşteri alıyoruz. Şimdiden otelimiz doluluk oranı 90 oldu. Buda bizi sevindirdi. Yakında sezon içinde resmi açılışını hep birlikte yapacağız.

            Otelin özelliklerine gelince 7 dönüm üzerine kurulu 40 odalı toplantı salonu mevcut. Seminer salonu,  restorantı, kahvesi, Roof barı. Tenis kortu, olimpik havucu ve Sadece 3 dönümlük yeşil anımız alanımız mevcut. Bunun yanında organik sebze meyve tarzı şeyler yetiştiriyoruz.  Bu da bizim Restaurant mutfağımızı besliyor çok taze oluyor.

            S. BİRİKİM: Bize Geyikli'den Bahsedermisiniz?

            E. ÇAYIR: Geyikli, Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı bir sahil beldesidir. Eskiden Odunluk İskelesi'nden yapılmakta olan Bozcaada seferleri, şu an Geyikli’de Yükyeri İskelesi'nden yapılıyor. Ayrıca Geyikli sahil bölgesinde berrak EGE deniz suyuyla uzun bereketli kum plajlarında görülmeye bir tatil beldesidir.

            Çanakkale'nin Assos, Gökçeada ve Geyikli gibi doğal güzellikleri ile ünlü olan beldelerinde ise daha çok küçük çaplı Çanakkale otelleri bulunuyor. Bizde bu krizde bu büyük yatırımı yaptık. İyi ki yapmışız.

KENDİ TARLAMIZDAN MUTFAĞIMIZI BESLİYORUZ.

            S. BİRİKİM: Bizim karnımız açtı. Dün akşam bir yemek istedik. Otelin tarlasından domates yeşilbiber getirerek bize melemen yaptılar. Her şey çok güzeldi. Çok tazeydi bize kendi Restaurantınız ve bahçeniz arasındaki bağı anlatır mısınız?

            E. ÇAYIR: Son zamanlarda Dünya'da ve ülkemizde organik ürünlerle beslenenlerin sayısı her geçen gün çoğalmaktadır. Biz de bu talebi karşılamak için biber domates patlıcan hepsi gerekli normalde bunları marketten almamız lazım. Ama Bizim yerimiz geniş olduğu için buraya, 3 dönümlük araziyi tarla yaptık. Kimyasal hormon hiçbir şey kullanmadan çok güzel bir organik ekimi yaptık. Keçi gübresi kullandık. Şu anda bizim bahçemizde mutfağın bütün ihtiyaçlarını karşılıyor.  Dışarıdan bir şey almıyoruz.

MÜŞTERİLERİMİZİN TENİS KORTU SPORU İHTİYACINI KARŞILIYORUZ

            S. BİRİKİM: Çok otelde bulunmayan tenis kortu'nu neden yaptınız?

            E. ÇAYIR: Güzel bir soru; şimdi tenis kortu normalde çok fazla alan kapladığı için ege ve Akdeniz'deki otellerimizde kullanılmıyor. Günümüzde Futbol, basketbol her yerde var. Ama tenis kortu bizim kültürümüze birazcık az ama oyuncuları her geçen gün attığı için tenis kortu'nu yaptık. Ben bile zaman zaman tenis oynuyorum.  Çok güzel bir spor herkese tavsiye ediyorum. 

ÇOCUKLAR GERİ GİTMEK İSTEMİYORLAR

            Ben Iğdır'lıyım. Şirketimizi merkezi İstanbul'da Kars Ardahan Iğdır'a hemşerilerimi çok seviyorum. Gelen her hemşerimle özel ilgileniyorum.  Buraya kendi evleri gibi bilsinler. Şimdi otelimizde hemşerilerimiz aileleriyle birlikte tatil yapıyor.  Akşamları memlekette oturduğumuz tarzda burada beraber tatil yapıyoruz.

            Otelimize gelen aileler, çocuklarıyla birlikte güzel bir şekilde tatillerini yapıyorlar. Ondan sonra çocuklar buradan gitmek istemiyor. Normalde başka yerlerde tatil yaparken artık sıkıldım, eve ne zaman döneceğiz gibi cümleler kurarken burada çocuklar evlerine geri dönmek istemiyorlar.

HEMŞEHRİLERİME KONAK YAPTIM

            S. BİRİKİM: Başka Kars Ardahan Iğdır dernekleriyle, Azerbaycan ve Nahcivan gibi hemşehrilerimizin oturduğu ülke ve illerdeki hemşehrilerimizle iletişim kurdunuz mu?

            E. ÇAYIR: Azerbaycan'dan Grup tesadüfen bize geldiler. Bizimde Azerilerle biraz işlerimiz var. Sohbet ediyoruz. Onlar dediler ki, kesinlikle bu tesisleri Azerbaycan TV bildir. Burası çok güzel bir yer şimdi burası yeni bittiği için siz ve derneklerle medyayla yavaş yavaş iletişim kurmaya başlayacağız. Tabii ben de ilk olarak hemşehrime ait Kaçkar Medya grubu ve Serhat Birikim Medya Gurubuna yapıyorum Burası otel olarak değil. Hemşehrilerimin kendi evi olarak gelsinler.

GEYİKLİ PLAJI İKİ KEZ MAVİ BAYRAK ÖDÜLÜ ALDI

            S. BİRİKİM: Geyikli'nin, Plajından ve Denizinden bahsedermisiniz?

            E. ÇAYIR: Plaj Otelimizden 300 metre ileridedir, terlikle yürüyerek bile gidebilirsiniz. Denizin 10 kilometre plajı var. Kum sonsuz ne Alanya'da ne Bodrum'da böyle bir yer göremezsiniz. Çünkü burası Ege Denizidir. Çok temizdir. Bir de bu bizim plaj iki kere mavi bayrak ödülü almıştır.

            S. BİRİKİM: Ülkemizin çoğu yerlerinde boğulma tehlikeli oluyor. Buradaki denizde böyle bir tehlike varmı?

            E. ÇAYIR: Geyikli ve çevresinde İnşaat’ın fazla gelişmediği için denizlerden kum almamışlar. O yüzden sahilde rahat bir şekilde güvenli bir şekilde yüzebiliyor. Sahilden denizin içine 50 metre ben çocuklarla beraber gidiyorum. 50 metreden sonra derinleşmeye başlıyor. Bu nedenle hiç bir tehlikesi yok. Kanalizasyon akıntısı olmadığından dolayı her haliyle denizgüzelliğini korur.

UYGUN FİYATLARLA HİZMET VERİYORUZ

            S. BİRİKİM:  Son zamanda kiriz insanların kontrollü para harcamak zorunda bırakıyor. Bu nedenle biraz ilkbahar sonbahar yaz fiyatlardan biraz bahseder misini?

            E. ÇAYIR: Doğa ile Deniz ortasında bir saklı cenneti anlatırken mutlaka insanların bütçesini düşünmek gerekir.  Bu anlamda Otelimizde bir aileye günlük hizmeti kahvaltı 350 TL Eğer akşam yemeği hizmetimizde dahilinde olursa 500 TL'dir. Eşdeğer otellerin fiyatları bizim konsepte olan otellerin fiyatları bizimden çok yüksektir.

            Bizim hizmet anlayışımız müşterinin cebindeki para değil, amacımız tatil yaparlarken, bol bol denize girsinler, kaliteli hizmet alsınlar. Hem de mutlu olurken az para harcasınlar.

            S. BİRİKİM: Burası kışın biraz serin oluyor. Yazın da sıcak oluyor. Oteli neyle ısıtıyorsunuz? ne ile soğutuyorsunuz?

            E. ÇAYIR: Geyikle ilçesinde normalde doğalgaz bulunmamaktadır. Buraya doğalgaz getirdik. Bahçemizde dökme gaz tankeri var.  Bizim kendi doğalgaz Depomuzdan merkezi klima sistemi kurduk. Yazları serinliği sağlıyoruz. Kışın ise bu merkezi klima sistemimiz sayesinde ısıtıyoruz.

            S. BİRİKİM: Son olarak seyircilerimiz de söylemek istersiniz.

            E. ÇAYIR: Bizim kendi yöremizin insanları da burada tatil yapıyorlar, turistlerden başka buraya gelirlerse, burada kendi kardeşlerimiz gibi onlara hizmet vereceğiz akşam beraber sohbet edip tatillerine renk katacağız.

Muhammet SİVRİ/Geyikli/Serhat Birikim

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TROYA, Otel, Tesisleri,, Çanakkale,, Geyikli'nin, Yıldızı, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı