Haber Detayı
11 Şubat 2020 - Salı 09:27
 
Tuzluca Belediyesinden Toplu İş Sözleşmesi
Tuzluca Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Iğdır Haberi
Tuzluca Belediyesinden   Toplu İş Sözleşmesi

Tuzluca Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

      Serdar Unsal/Iğdır/Serhat Birikim

   1 yıllık olarak yapılan toplu iş sözleşmesinde Belediye-iş Sendikası ile Tuzluca Belediyesi arasında enflasyon üstünde zam yapılarak sözleşme imzalandı.

         Tuzluca Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan ile Belediye-İş Sendikası Başkanı Himmet Bozan tarafından imzalanan toplu-iş sözleşmesi, her iki tarafı da memnun etti.

         Tuzluca Belediye Başkanı  Ahmet Sait Sadrettin Türkan yaptığı açıklamada, Tuzluca Belediye Başkanlığı olarak, zor şartlarımıza rağmen çalışan işçilerimize öncelik verip, açıklanan enflasyon rakamlarının üzerinde, yıllık toplamda 19,5 zam verdik. Belediye iş sendikası ile 2020 yılı zam sözleşmemizi yaptık. Allah hayırlı uğurlu etsin, dedi.

Kars, Iğdır, Ardahan, Erzurum, Erzincan Belediye-İş Sendikası şube Başkanı Himmet Bozan ise, üyelerimiz adına Sayın Tuzluca Belediye başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan’a teşekkür ediyoruz, gerçekten kendileri emekçi dostu, bizlerin dertlerini çok iyi anlıyor, bu zam oranı ile Tuzluca’daki işçilerimize enflasyon üstünde enflasyon üstü zam aldık. İşçilerimiz bu toplu iş sözleşmesinden memnun olduklarını da beyan ettiler dedi.

.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tuzluca, Belediyesinden, , , Toplu, İş, Sözleşmesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı