Haber Detayı
12 Ağustos 2017 - Cumartesi 15:28
 
Üniversiteli Kızlar Alın Teri Dökerek Para Kazanıyor
Van’da iki üniversite öğrencisi, okul masraflarını karşılayabilmek için sebze tarlasında akşama kadar çalışıyor.
- Haberi
Üniversiteli Kızlar Alın Teri Dökerek Para Kazanıyor

Van'da iki üniversite öğrencisi, okul masraflarını karşılayabilmek için sebze tarlasında akşama kadar çalışıyor.

Ardahan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 3. sınıf öğrencisi Zeynep Yovaş ve  Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Biyoloji Öğretmenliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Fatma Bayık, okul masraflarını çıkarabilmek için  Gevaş ilçesindeki sebze tarlasında çapa yapıyorlar. Yaklaşık 7 yıldır tarlada çalıştığını belirten Zeynep Yovaş, "Aileme katkıda bulunmak ve okul masrafımı çıkarmak için yazın burada çalışıyorum" dedi.

"Bu sıcaklarda çalışmak çok zor"

Kavurucu sıcaklara aldırış etmeden tarlada çapa yaptığını ifade eden Yovaş, "Hava çok sıcak, terliyoruz. Güneş ışınlarından korunmak için yüzümüzü kapatıyoruz. Bu sıcaklarda çalışmak çok zor, ama 7 yıldır çalıştığımız için zor gelmiyor artık" ifadelerini kullandı.

"Okul masrafımı çıkarmak için yazın burada çalışıyorum"

YYÜ Biyoloji Öğretmenliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Fatma Bayık ise "Okul masrafımı çıkarmak için yazın burada çalışıyorum. Bir yandan para kazanırken bir yandan da burada rastladığım yabancı otları araştırmak için okula götürüyorum. Burada bulduğumuz ilginç otların isimlerini merak ediyorum. İlginç bir ota rastladığımda evime götürüp, yaprak kağıtların içerisine koyuyorum. Okulda bu otları inceleme imkanım oluyor. Bu nedenle işimden memnunum" şeklinde konuştu.

Zeynep Şafak

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üniversiteli, Kızlar, Alın, Teri, Dökerek, Para, Kazanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği