Haber Detayı
08 Ağustos 2017 - Salı 10:40
 
Valilikte Yangın 8 Kişi Dumandan Etkilendi
Iğdır valiliğinde elektrik tesisatından çıktığı belirtilen yangından 8 Defterdarlık çalışanı etkilenerek Iğdır devlet hastanesinde tedavi altına alındı.
Iğdır hab. Haberi
Valilikte Yangın 8 Kişi Dumandan Etkilendi

 

                  Iğdır valiliğinde elektrik tesisatından çıktığı belirtilen yangından 8 Defterdarlık çalışanı etkilenerek Iğdır devlet hastanesinde tedavi altına alındı.

                Öğlen saatlerinde çıkan yangından valilik binasında çalışanların öğlen yemeğinde olması olası bir kargaşayı önledi.

                Edinilen bilgiye göre elektrik tesisatından çıktığı tahmin edilen ve asansör kablolarının yanmasıyla  aşağı bodruma düşen asansör yanarak etrafı sardı üst katlara kadar çıkan duman üzerine valilik binasında bulunanlar kendilerini hemen dışarı attılar. En üst katta bulunan 8 defterdarlık çalışanı sepetle aşağı indirilerek Iğdır devlet hastanesinde tedavi altına alındılar.8 kişinin dumandan zehirlendiği durumlarının iyi olduğu belirtildi.

                Yangının haber alınması üzerine Iğdır itfaiye müdürlüğü ekipleri ile  zabıta müdürlüğü ve il afet kurtarma ekipleri olay yerine gelerek müdahale ettiler.Iğdır  valisi  Enver Ünlü, emniyet Müdürü Orhan Çevik,5. Hudut Alay  komutanı Taner Güneş, Belediye başkanı Murat Yikit, İl sağlık müdürü Alpaslan Erol,112 Acil müdürü Taner Başaran,Zabıta müdürü Erdal Bagane olay yerine gelerek yangın söndürme ve kurtarma çalışmalarını örgenize ettiler.

 Acil ekipleri dumandan etkilenenlere anında müdahale ederek Iğdır devlet hastanesine götürdüler.

                Iğdır valisi Enver Ünlü,” Yangının neden çıktığı tam belli değil belli olduğunda gerekli açıklamayı yapacağım. Dumandan etkilenenler var durumları iyi “dedi.

                Son günlerde elektriklerin sık sık gidip geldiği ani voltaj düşüklüğü ve yükselme yaşandığı bundan dolayı da elektrik tesisatından yangının çıkmış olacağı belirtildi.

                Iğdır valiliğinde yangın merdiveninin olmadığı görüldü.

 

serdar Unsal/Serhat Birikim Medya Grubu

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Valilikte, Yangın, 8, Kişi, Dumandan, Etkilendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği