Haber Detayı
29 Haziran 2020 - Pazartesi 11:23
 
Yaban hayatı çocukların eğlencesi oluyor Kaynak: Yaban hayatı çocukların eğlencesi oluyor
Doğal güzellikleri ve yaban hayatı çeşitliliği ile her bir köşesi cenneti hatırlatan Kars’ın her köyünde çocuklar daha mutlu. Kaynak: Yaban hayatı çocukların eğlencesi oluyor
Kars Haberi
Yaban hayatı çocukların eğlencesi oluyor Kaynak: Yaban hayatı çocukların eğlencesi oluyor

Corona virüs salgını nedeniyle metropol kentlerde yaşayan Karslılar, doğdukları köylere dönmek için çaba sarf ederken, çocuklar da köy yaşantısını şehir yaşantısına üstün tutuyor. Sıcak yaz aylarda bir şekilde anne babalarının köylerine gelen çocuklar, doğal hayatı ve habitatı da doyasıya yaşıyor.

Öncelikli olarak İstanbul’da beton binalar arasında yaşamaktan bıkan çocuklar, Kars’ın köylerinde yemyeşil doğa ve hayvanlarla tanışarak yaşama zevkini doruğa çıkartıyor. Köylerdeki doğal hayatta yaban hayvanları ile karşılaşan çocukların mutluluğu gözlerinden okunuyor. Karşılaştıkları hayvanları yakından inceleyen çocuklar, onlarla birlikte bu dünyayı paylaştıklarının farkına varıyor.

‘İstanbul mu güzel, Kars’mı’ diye çocuklarına soran ebebeynlerin aldıkları cevap ise tabi ki ‘Kars’ oluyor. Kars’ın Digor ilçesinde Iğdır ile aynı alçak rakımda bulunan köydeki kaplumbağa ile karşılaşan Dilda Aydın’ın hayvan sevgisini uzun süre kalbinde taşıyacak. Gün boyunca sayısız hayvanla karşılaşan minik Dilda, babası Engin Aydın’ın doğduğu köyden ayrılıp İstanbul’a dönmek istemediğini dile getiriyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yaban, hayatı, çocukların, eğlencesi, oluyor, Kaynak:, Yaban, hayatı, çocukların, eğlencesi, oluyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı