Haber Detayı
09 Mayıs 2018 - Çarşamba 00:21
 
Yaşar AKKUŞ; HDP Iğdır Milletvekili A. Adayı oldu.
Siyasi gelenekten gelen, Iğdır ilinin renkli siması İşadamı Yaşar AKKUŞ; 24 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde 27. Dönem Halkların Demokratik Partisinde Iğdır Milletvekili A. Adayı oldu.
Iğdır hab. Haberi
Yaşar AKKUŞ; HDP Iğdır Milletvekili A. Adayı oldu.

Siyasi gelenekten gelen, Iğdır ilinin renkli siması İşadamı Yaşar AKKUŞ;  24 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde 27. Dönem Halkların Demokratik Partisinde Iğdır Milletvekili A. Adayı oldu.

Bütün Türk halkının yoğun ihtiyaç duyduğu adalet tesis etmek için HDP Iğdır Milletvekili A. Adayı olduğunu söyleyen İşadamı Yaşar AKKUŞ, partim aday göstermesi halinde HDP’nin Iğdır’da 3 sıfır yapması için bütün imkânlarını kullanacağını dile getirdi.

Belgede, yine toplumsal muhalefetin bir araya getirilmesi konusundaki önerilerle birlikte Olağanüstü Hal (OHAL) koşullarında yapılacak bir seçimin meşru olmayacağı, seçimin eşit ve demokratik koşullarda olmasını biliyoruz diyen HDP Iğdır Milletvekili A. Adayı İşadamı Yaşar AKKUŞ, Bu koşullara bizi daha çok yakınlaştıracak daha çok duyarlı hale getireceği için alacağımız oy siyasileri şaşırtacak, Mazlumların yüzünü güldürecektir. Dedi.

"Hem cumhur, hem muhalefet ittifakı HDP'yi dışarıda tutarak baraj altında bırakmak istiyor diyen HDP Iğdır Milletvekili A. Adayı İşadamı Yaşar AKKUŞ, HDP'nin kitlesi de belli, oyları da, bu ittifaklar HDP'nin oylarını düşürmeyecek, aksine büyük bir oranda arttıracaktır" Dedi

Bu topraklarda yaşayan bütün mazlum halkların, tüm inanç ve kültürlerin ihtiyacı olan özgürlüğe, adalete, barışa ekmek kadar su kadar ihtiyaç duyan Türk halkının taleplerini yerine getirmek için A. Adayı olduğunu dile getiren AKKUŞ; bu duygu ve düşüncelerle siyasette daha aktif bir şekilde görev alacağının mesajın verdi.

Haberin yarıntıları gelecek

HDP Iğdır Milletvekili Aday Adayı Yaşar AKKUŞ Kimdir?

Sol gelenekte gelen bir ailenin çocuğu olan 90’lı yıllarda HEP partisinin yaptığı çalışmalarından etkilenerek, parti yaşamına başlayan Yaşar AKKUŞ;

1998 yılında köy gençlik komisyonunda görev alarak 3 yıl profesyonel olarak partide görev aldı

1999 da Niğde üniversitesinde mali idareler yani yerel yönetimler bölümünü kazanan Akkuş, üniversite yılların parti çalışmalarında aktif bir şekilde yer aldı.

2001 yılından siyasi olaylardan kaynaklı ara verdiği okuldan 2002 yılında üniversite kaydı okul yönetimi tarafından Kaydı silinen AKKUŞ Iğdır’a gelerek HADEP - DEHAP Partisinin gençlik kolları sekreterliği ve gençlik kolları başkanlığı yaptı.

Yaşamı boyunca partinin seçim ve örgütleme çalışmalarında bulunan, hala bu çalışmaların içinde olan AKKUŞ; evli iki çocuk babası Eşi okul öncesi öğretmeni olan akkuş ithalat ihracat, oto alım satımı, rent@car hayvancılık, tarım ve inşaat işleri yapmaktadır.

İdris DEMİREL/IĞDIR/Serhat Birikim
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yaşar, AKKUŞ;, HDP, Iğdır, Milletvekili, A., Adayı, oldu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği