Haber Detayı
06 Temmuz 2017 - Perşembe 17:32
 
Yıldırım, Festivali anlamlaştırırsak Gelecek Yıllar için Vaad eder
İstanbul Haberi
Yıldırım, Festivali anlamlaştırırsak Gelecek Yıllar için Vaad eder

Amacına uygun düzenlenen ve uluslararası ses getiren festivallerin, ekonomi politikalariyna olumlu etki yaptığına dikkat çeken,  Merkezi Esenyur’ta bulunan BİMPA Merketin sahibi Bayram Yıldırım . "Kültür ve Kaşar Festivali, sosyal yapıyı zenginleştirmesi, daha geniş kitlelerce tanıtılmasıyla ve bölgemizde uygulanacak ekonomi politikalarýna olumlu etki yapması açısından önemli bir unsur olarak ortaya çıkıyor. Dedi

Festivaller bölgenin canlanmasıyla, yerli ve yabancı turistlerin bölgeye gelmesine zemin hazirlayan etkinliklerdir. Festivalin başarılı olması için gurbette yaşayan hemþerilerimizin yaz tatillerini baba ocağında geçirmeleri, Festivalin iyi organize edilmesine bağlıdır. Diyen BİMPA Marketin Sahibi Bayram Yıldırım; Bunun için festival komitesi bu hususlarda çok dikkatli olursa başarıyı elde edebilirler.

Festivallerde elde edeceğimiz sinerji ile şehrimizi, Türkiye'de ve dünyada daha güzel, daha tanıyan bir noktaya getirmek fırsatını elde edebiliriz. Göle Festivali  'birlikte yönetelim' ilkesini hayata geçirebilmenin de bir atölyesidir.

Göle Kültür ve Kaşar Festivali, nitelik ve nicelik anlamıyla değişim yaşar da, kentin sosyal - ekonomik, kültürel ve sanat yapısını daha fazla katkıda bulunur.

Dolayısıyla Festival, kent tarihini ve geleceğıini, kitap sayfaları arasından, kokteyl salonlarından çıkarıp sokağa taşır  Kentliyi heyecanlandrırıyor.

Göle'nin yetiştirdiği  ünlü sanatçılarıyla da programina katar ve "bu kentin festivalinde bu kentin çocuklari da" şarkı söyler, bir okur ve tiyatro oyunu sergiler. Bu nedenledir ki Festivalin büyüyerek yaşaması için bütün Göleliler eskiden olduğundan daha fazla katkı sunmalıdır. Bu vesile ile Bütün hemþehrilerimin festivalini ve Ramazan bayramını kutlar saygılar sunarım..

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yıldırım,, Festivali, anlamlaştırırsak, Gelecek, Yıllar, için, Vaad, eder,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği