Haber Detayı
27 Eylül 2017 - Çarşamba 12:12
 
Yılmaz, KAI Tanıtım Günleri Kış Aylarında Yapılmalı
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz; Kars Ardahan Iğdır Valileri, Kaymakamları, Belediye bakanları ve diğer kurumları 8 ay kış aylarında hazırladığı projeleri ve bölgenin sorunlarını çözmek yazın 4 ay içerisinde çözmek için çaba gösterirken KAI tanıtım günlerinin yaz aylarında yapılması bölgeye zarar veriyor diye açıklamalarda bulundu.
Ankara Haberi
Yılmaz,  KAI Tanıtım Günleri Kış Aylarında Yapılmalı

 Yaz ayarında gurbette yapılan tanıtım günlerinin Kars Ardahan Iğdır bölgesine zarar verdiğini dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz;  Kars Ardahan Iğdır Valileri, Kaymakamları, Belediye bakanları ve diğer kurumları 8 ay kış aylarında hazırladığı projeleri ve bölgenin sorunlarını çözmek yazın 4 ay içerisinde çözmek için çaba gösterirken İstanbul Ankara'da yapılan tanıtım günlerine katılmak zorunda kaldıkları için işler yarım kalıyor. Bu nedenle KAI tanıtım günlerinin yaz aylarında yapılması bölgeye zarar veriyor diye açıklamalarda bulundu.

TANITIM GÜNLERİ KIŞIN YAPILSIN

            Tanıtım günleri sırasında birçok bölge belediye bakan üretici ve kurumlardan şikayet aldıklarını dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz açıklamalarıni şöyle sürdürdü; Memleketimiz 4 ay yaz 8 ay kışı var. Alt yapısı çok zayıf, kışın donan su boruları, yeni yapılan at yapı çalışmalarının bitirilmesi ve bunun gibi il ve ilçelerin bitirilmesi gereken önemli hizmetleri bir takvime bağlandığı için bölgedeki kurum kuruluş özelikle belediye başkanları 4 ay yaz ayların çok iyi değerlendirmeye çalışıyor. Ama gurbetteki tanıtım günleri yaz aylarında olunca o zaman bir sürü proje yarım kalıyor. Bu nedenle urbetteki Derneklerin yaptığı KAI Tanıtım günlerinin kış aylarına getirilmesi için yeni bir düzenlemeye giderlerse bölgeye çok katkı sunmuş olurlar.

Yaşar DOĞUKARA/Ankara/Serhat Birikim

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yılmaz,, , KAI, Tanıtım, Günleri, Kış, Aylarında, Yapılmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği