Haber Detayı
05 Mayıs 2018 - Cumartesi 18:22
 
YMM Sabri ARPAÇ; Değişim İçin CHP’den Milletvekil A. Adayı oldu
Ankara Ardahan Vakfı Başkanı Yemenli Mali Müşavir Bağımsız Denetçi Sabri ARPAÇ; 24 Haziranda 2018 Tarihinde yapılacak genel seçimlerde 27. dönem CHP Ardahan Milletvekili A.Adayı oldu.
Ankara Haberi
YMM Sabri ARPAÇ; Değişim İçin CHP’den Milletvekil A. Adayı oldu

Ankara Ardahan Vakfı Başkanı Yemenli Mali Müşavir Bağımsız Denetçi  Sabri ARPAÇ; 24 Haziranda 2018 Tarihinde yapılacak genel seçimlerde 27. dönem CHP Ardahan  Milletvekili A.Adayı oldu.

Bir önceki seçimde Ardahan’dan millitvekili A. Adayı olana Ankara Ardahan Vakfı Başkanı YMM Sabri ARPAÇ;  bir asırdır devam eden GÖÇ’ü durdumak için Ardahan’dan Milltvekili A. Adayı olduğunu söyledi.

Ardahan’ın coğrafi koşulları ve sanayileşmemiş olmasının tarım ve hayvancılık için bulunmaz bir nimet olduğuna değinerek, ilin zenginleşmesi için en önemli yatırımın hayvancılık sektöründe yapılaması durumunda, halkın gelirinin Türkiye ortalamasının üzerinde olacağını dile getiren CHP Ardahan  Milletvekili A.Adayı  Ankara Ardahan Vakfı Başkanı Yemenli Mali Müşavir Bağımsız Denetçi Sabri ARPAÇ; CHP’nin efsane siyasetçileri ile birlikte partide görev yaptığının altını çizen CHP Ardahan Milletvekili Aday adayı Sabri Arpaç, partinin her kademesinde üzerine düşen görevleri yerine getirdiğini belirterek, “45 yılı aşkın süredir, partimin başarısı için canla başla mücadele eden bir CHP’li olarak, bundan böyle hem partime hemde Ardahanlıları Mecliste temsil edip, üzerime düşen görevi TBMM’de laiki ile yapacağıma inanıyorum. Ticaret ve siyasi hayatımdaki birikimim ile ilin sorun ve sıkıntılarını yakından bilen biri olarak, bu sorunların çözümü noktasında kendimi sorumlu hissedip, bu süreçte başarılı olmak içinde canla başla çalışacağıma söz veriyorum”  diyerek konuşmasın şöyli esürdürdü;

AK Parti politikalarını da eleştiren Arpaç, hayvancılık yapan bir aileden gelen biri olarak, Türkiye’de son yıllarda sektöre darbe vurulduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; “1980 yılında TÜİK verilerine 44 milyon olan nüfusumuza karşılık büyükbaş hayvan sayımız 16 milyondu. Bugün ise 80 milyon nüfusumuza karşılık hayvan sayımız ise 14 milyon ise bu durum AK Partinin hayvancılık politikasının doğru olmadığının göstergesidir. İlimizi yakından ilgilendiren bu durumu ortadan kaldırmak için CHP iktidarı ile Hayvancılık politikası sil baştan yeniden dizayn edilecek ve Türkiye ve özellikle bölge illeri Kars ve Ardahan sektörde Hollanda’ya rakip olacak potansiyele de sahiptir” ifadelerini kullandı.

15 yıllık Ak Parti iktidarı döneminde Ardahan’ın gelişmediğini söyleyen Arpaç, “Ardahan’ın da içinde bulunduğu bölgenin en önemli geçim kaynağı olan tarım ve hayvancılık sektörü âdete yok edilmiştir. Ardahan iklim koşulları nedeniyle 2-3 yılda bir kuraklık sorunu ile karşılaşıyor. Kuraklık olduğu yıl çiftçimiz elindeki hayvanların yarısını yem temini için satmak zorunda kalıyor. Buda vatandaşın ekonomik olarak çökmesine yol açıyor. Tabiat olaylarının önüne geçemeyeceğimize göre bizde bu durum karşısında tedbirlerimizi önceden almak zorundayız. Nedir bu tedbirler peki? Birincisi uçsuz bucaksız çayır ve mera alanlarına sahip Ardahan’ın bu meralarında olan otları teknolojik ekipmanlar ile kurutmadan toplanması gerekmektedir. Bunun için hem Kalkınma Ajansları hemde AB projeleri kapsamında hazırlanacak projeler ile ekipman temini yapılabilir. İkinci bir çalışma ise kuraklık yaşandığı yıl, ilde bir kriz masası kurulup, devlet eliyle bu sorun yurt içi ve yurtdışı ithalat ile çözüldüğü taktirde, vatandaşımız hayvanlarını yok parasına satıp yem almak zorunda kalmayacaktır” dedi.

Adaylığının halk neslinde karşılığının olduğunu belirten Arpaç, “Benim tek derdim Ardahan ve CHP’nin hak ettiği düzeye gelmesidir. BU anlamda Ardahan’lı hemşehrilerimden destek bekliyorum.

.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YMM, Sabri, ARPAÇ;, Değişim, İçin, CHP’den, Milletvekil, A., Adayı, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı