Haber Detayı
06 Temmuz 2017 - Perşembe 16:48
 
Yusuf Düz; Cavemın-Reyat-ma Klibin sponsoru oldu
Yöremizin güçlü Kürt halk müzik sanatçısı Ömer AMED; 2017 yılında “CAVEMIN- REYAT-MA” adlı kliple dinleyicilerinin karşısına çıkacak.
İstanbul Haberi
Yusuf Düz; Cavemın-Reyat-ma Klibin sponsoru oldu

Yöremizin güçlü Kürt halk müzik sanatçısı Ömer AMED; 2017 yılında  “CAVEMIN- REYAT-MA” adlı kliple dinleyicilerinin karşısına çıkacak.

Kürt halk Müzik sanatçısı Ömer AMED’ aylardır çalışması devam eden “CAVEMIN- REYAT-MA” adlı klip’in sponsorluğunu üslendiği için Yusuf Düz’e Teşekkür etti.

Halkın sanatçılarına halk sahip çıkmalıdır diyen “CAVEMIN- REYAT-MA” adlı klip’in sponsorluğunu yapan Düzyapı İnşaat Şirketinin Yönetim Kurulu Başkın Yusuf Düz, toplum olarak sanat, sosyal ve kültürel değerlere sahip çıkmazsak, gelecek kuşaklar bizi ve geçmişimizi tanımakta zorluk çeker. Dedi.

Sanatçı Ömer Amed “CAVEMIN- REYAT-MA” adlı klip’ın türkü ve sözlerini bana  "Kürtçe bir klip çekeceğim"  dediğinde çok heyecanlandım Diyen DÜZYAPI Şirketinin yönetim kurulu Başkanı Yusuf Düz; bir hemşerim olarak, Kürt müziğinin sevilen sanatçısını biraz daha açılması ulusallaşması bir sanatçı olması için tereddütsüz kabul ettim.  Dedi

S. BİRİKİM: Sanatçı Ömer Amed’in “CAVEMIN- REYAT-MA” adlı klipine neden sponsor oldunuz?

Y. DÜZ;  Biz toplum olarak yıllarca bizim türkülerimiz seslendiren sanatçıların türkülerine şarkılarına sığınarak yaşadık.

Ömer Amed  “ Bu klipim çıkarsam Türkiye’yi sallarım”  demesinin yüzden çık etkilendim. Birde çok iddialı sanatçı bu yüzden sponsor oldum diyebilirim. Çünkü bir hedef koymuştu.

            Diğer yanda her şarkı, her türkü dolu dolu bir insanın hayatı değildir.  Ama Ömer Amed’in klipinin türkü ve şarkılarını bestelerin tamtamına yakını kendisine ait, yöresel bütün renkleri içinde barındırdığı için bu klip hepimizin hayatı olabileceğine için sahiplenmek istidim.

Bir sanatçı, kendini geliştirmek, daha iyisini yapmak için uğraşıp didiniyor.  Ama bir arpa boyu yol gidemiyorsa o zaman diğer ünlü sanatçıların gittiği yoldan gitmeli yani, Müzik sektörünün durumu belli. Klip çekmediysen bir şarkıya; o şarkı yokmuş gibi, klip çekip kendini tanıtmalıdır İmkanları yoksa yakınları, dost arkadaş ve hemşehrileri elinden tutmalıdır.  Yoksa o sanatçı eserleriyle birlikte yok olur gider.

Diğer yandan Her memleketin birçok sanatçısı var. Bizimde Ömer Amed gibi sanatçıları topluma kazandırmalıyız.

Klip 2 ay içerisinde piyasa sürülecek. Şimdiden hayırlı olsun diyorum dedi.

İsmail KÜPELİ/İstanbul/Serhat Birikim Medya Grubu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yusuf, Düz;, Cavemın-Reyat-ma, Klibin, sponsoru, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği