Haber Detayı
08 Kasım 2021 - Pazartesi 18:10
 
Ankara ARDA-FED,Ardahan Tanıtım Günleri için, Ardahan'da Toplantı Yapıldı
2-5 Aralık'ta Ankara’da düzenlenecek Ardahan Tanıtım Günleri’ için Ankara ARDA-FED Başkanı Ergüder Şimdi ve Yönetim Kurulu üyeleri, Ardahan’da yerel ve ulusal basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.
Ankara Haberi
Ankara  ARDA-FED,Ardahan Tanıtım Günleri için, Ardahan'da Toplantı Yapıldı

2-5 Aralık'ta Ankara’da düzenlenecek  Ardahan Tanıtım Günleri’ için  Ankara ARDA-FED Başkanı Ergüder Şimdi ve Yönetim Kurulu üyeleri, Ardahan’da yerel ve ulusal basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Özel bir restoranda düzenlenen kahvaltılı toplantıda konuşan Federasyon Başkanı Ergüder Şimdi, 2-3-4-5 Aralık’ta Ankara Altınpark’ta herkesin katılımı ile ortak aklın yöneteceği tabloyla Ardahan’ı Ankara’ya taşımak istediklerini söyledi.  

ESNAFINIZ TANITIM GÜNLERİNDE YERİNİ ALMALI

Ardahanlı esnafları tanıtım günlerine davet eden Başkan Şimdi, "Başkent Ankara'da bulunan yaklaşık 400 bin hemşehrimiz arasında birlik ve beraberliği sağlamak, ilimizin sahip olduğu ortak kültür ve tarihini tanıtmak amacıyla tanıtım günlerimizi gerçekleştireceğiz. Bu yıl ilk kez federasyonumuz bünyesinde düzenlenecek etkinliğimizin amacı il, ilçe ve köy derneklerimizle birlikte memleketimizle özdeşleşen değerlerimizi tüm dünyaya tanıtmaktır. Güzel bir noktadayız, Ardahan’da ki esnafımız da destek olsun ve tanıtım günlerimize gelsinler. Hepsine ne destek verilmesi gerekiyorsa vereceğiz. Ardahan’da ki bal üreticilerimizi, kaşar üreticilerimizi, yöresel ürünlerimizin imalatını yapan üreticilerimizi tanıtım günlerimize davet ediyorum” dedi.

"DOĞU EKSPRESİ'NİN SON DURAĞI ARDAHAN OLSUN"

Düzenlenen kahvaltıya yoğun ilgi gösteren ulusal ve yerel medya mensuplarına teşekkürlerini ileten Başkan Şimdi, "Ardahan, kazını, balını, kaşarını ve büyük baş hayvancılığını dünyaya tanıtmak ve geliştirmek için iki sınır kapısı bulunan ilimize havaalanı ve Kars’a kadar gelen Doğu Ekspresi'nin Ardahan'a kadar gelmesi artık elzem olmuştur. Bundan sonra da hükümet yetkilileriyle görüşmelerimize hız vereceğiz. Başlamış olan tünellerinde takipçisi olacağız. İnşallah bundan sonra da güzel gelişmelerin süreceğine inanıyorum" diye konuştu.

ARDAHAN’DA BİRLİK BERABERLİK RUHU HAKİM

2-3-4-5 Aralık’ta Ankara düzenlenecek olan Ardahan Tanıtım Günleri öncesi Ardahan’da birlik ve beraberliğin hakim olduğunu açıklayan Başkan Şimdi, “Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Milletvekili Orhan Atalay, ARÜ Rektörü Mehmet Biber, ATSO başkanı Çetin Demirci, İlçe Belediye Başkanları ve STK temsilcileri ile ortak akılda buluştuk. Tanıtım Günleri’nin içeriği ile ilgili önümüzdeki günlerde açıklama yapacağız. Özellikle fidan dikim projemizin amacına ulaşması için çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz. Ardahan’da gördüğümüz birlik beraberlik bizi ve yönetim kurulu üyelerimizi mutlu etmiştir, ilimizin gelişmesi ve sorunlarının çözümü içi,n federasyon olarak elimizde ne geliyorsa canla başla mücadeleye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ankara, , ARDA-FED,Ardahan, Tanıtım, Günleri, için,, Ardahan'da, Toplantı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı