Haber Detayı
23 Ekim 2021 - Cumartesi 00:43
 
Ankara KAI tanıtım günlerinin 2. günüde heyecanlı geçti.
Ankara Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonunun başlattığı geleneksel 5. Kars Ardahan Iğdır tanıtım günlerinin 2. Günüde yoğun katılım ve ilgi içerisinde gerçekleşti.
Ankara Haberi
Ankara KAI tanıtım günlerinin 2. günüde heyecanlı geçti.

Ankara Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonunun başlattığı geleneksel 5. Kars Ardahan Iğdır tanıtım günlerinin 2. Günüde yoğun katılım ve ilgi içerisinde gerçekleşti. 22 Ekim sabah 10’ da başlayan Ankara tanıtım günlerinin 2. Gününe sanattan siyasete, bürokrattan iş dünyasına, STK dan vakıf yöneticilerine, siyasi parti temsilerinden oda başkanlarına kadar yoğun katılım oldu. Iğdır standında Kafkas Halk Danslarını sergiledikleri birbirinden güzel oyunlar nefes kesti.

Sırrı ARPAÇ- Kemal SPOR- ANKARA/ Serhat Birikim


2. tanıtım günlerinde konuklarını kapıda karşılayan, birlikte stantları gezdiren Ankara KAI günlerinin mimarı ve KAI Federasyonu Genel Başkanı Dr. Erdoğan Yıldırım’ ın herkesle tek tek ilgilenmesi ve gülen yüzünü eksik etmemesi herkes tarafından takdir topladı.
Kaçkar TV ve Serhat Birikim TV nin gün boyu çekim yaptığı tanıtım günlerinde Ardahan standında aşıkların atışması herkes tarafından ilgili ile karşılandı.
Kars standında gramafon eşliğinde halk danslarının gösterileri yöresel yemeklerin ikramı tanıtım günlerine renk kattı. 


Aşıkların türküleriyle, şiirleriyle devam eden tanıtım günlerinde sahne alan halk müzik sanatçısı Metin Güngör ‘Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa’ türküsüne alkışlarla destek verildi. Daha sonra sahne alan halk müzik sanatçısı Mehmet Kılıç’ ın uzun hava ve Kürtçe türküleri yoğun alkış aldı. Mehmet Kılıç’ ın sahneye davet ettiği Ardahan Belediye Başkanı ve halk müzik sanatçısı Faruk Demir Ardahan türküleriyle katılımcılara halay çektirdi.
KAI Organik ürünlerin sergilendiği stantlara yoğun ilgi vardı.
Yazarların kitap imzaladığı KAI tanıtım günleri 2. Sinde katılımcılar davul zurna eşliğinde doyasıya halay çekti.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ankara, KAI, tanıtım, günlerinin, 2., günüde, heyecanlı, geçti., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı