Haber Detayı
25 Eylül 2021 - Cumartesi 08:17
 
Atatürk Üniversitesi Kovid-19 tedbirleriyle yüz yüze eğitime hazır
Erzurum'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında hazırlıklarını tamamlayan Atatürk Üniversitesi, yüz yüze eğitim için gün sayıyor.
Erzurum Haberi
Atatürk Üniversitesi Kovid-19 tedbirleriyle yüz yüze eğitime hazır

Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı: "İl Sağlık Müdürlüğü ile entegre çalışıyoruz ve bu doğrultuda öğrenci kimliklerine gerekli sağlık bilgileri işleniyor.

Turan Aktürk- İlhami Erkılıç/Serhat Birikim/Erzurum

Öğrencilerimizin temaslı oldukları, tek ve çift doz aşılarının olup olmadığı ya da hiç aşı vurulmadıkları gibi bilgiler fakültelerimizin girişlerinde yer alan turnikelerden geçişlerinde belli olacak"

 Erzurum'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında hazırlıklarını tamamlayan Atatürk Üniversitesi, yüz yüze eğitim için gün sayıyor.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, salgın nedeniyle geçen yıl mart ayından bu yana eğitimin çevrim içi devam ettiği Atatürk Üniversitesi, 27 Eylül Pazartesi günü öğrencilerine kapılarını açacak.

Örgün ve açık öğretim olmak üzere toplam 500 bin öğrenci ile yeni döneme hazırlanan üniversitenin akademik kadrosu, uzun aradan sonra öğrencilerle bir araya gelmenin heyecanını yaşıyor.

Kovid-19 tedbirleri kapsamında öğrencilerin yoğunlukta bulunduğu alanlarda hijyen çalışmalarının sürdüğü ve bina girişlerine dezenfekte ünitesi kurulan üniversitede, yüz yüze eğitim için salgına karşı tüm tedbirler alındı.

Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, yeni akademik yıl için tüm hazırlıkların titizlikle yapıldığını belirtti.

Eğitim sürecinde maske, mesafe, hijyen gibi kurallara azami ölçüde özen gösterileceğini aktaran Çomaklı, şunları kaydetti:

"İl Sağlık Müdürlüğü ile entegre çalışıyoruz ve bu doğrultuda öğrenci kimliklerine gerekli sağlık bilgileri işleniyor. Öğrencilerimizin temaslı oldukları, tek ve çift doz aşılarının olup olmadığı ya da hiç aşı vurulmadıkları gibi bilgiler fakültelerimizin girişlerinde yer alan turnikelerden geçişlerinde belli olacak. Öğrenciler sağlıklı ortamda öğrenim görecek. Öğrencilerimizin kampüsümüzde ve şehrimizde güvenli bir akademik yıl geçirmeleri için gereken her şeyi yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz."

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Atatürk, Üniversitesi, Kovid-19, tedbirleriyle, yüz, yüze, eğitime, hazır,
Yorumlar
Haber Yazılımı