Haber Detayı
27 Eylül 2021 - Pazartesi 15:34
 
Beykoz Ardahanlılar Derneğine Kadın Başkan Seçildi
Beykoz Ardahanlılar Derneği olağan genel kurulu Beykoz Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezinde icra edildi. Ortak liste ile kongreye gidildi. Demet Karakayacı başkan seçildi.
Kai-V-Der. Haberi
Beykoz Ardahanlılar Derneğine Kadın Başkan Seçildi

Beykoz Ardahanlılar Derneği olağan genel kurulu Beykoz Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezinde icra edildi. Ortak liste ile kongreye gidildi. Demet Karakayacı başkan seçildi.

Beykoz Ardahanlılar Derneği 26-09-2021 Eylül 'de olağan genel kurulu Beykoz Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezinde icra edildi.

3 Adayın yarıştığı çok heyecanlı başlaya genel kurulun divan bakanlığına  Mahir Taştan, Divan üyeliğine Davut Demir, Panig  seçildiler.

Genel kurula  CHP eski ilçe başkanı Mahir Taştan, Hoçvan Dernekler Federasyonu Üyesi Panig Derneği Başkanı Cengiz Demir ve Yönetim Kurulu  üyeleri, derneğin üye ve delegeleri katıldı

Tüzük gereği maddeler okunup onaylandıktan sonra i aday geri çekilince 3 Adayın Ortak liste ile kongreye gidildi. Demet Karakayacı başkan seçildi.

Genel kurul kongre tarihi belirlendiğinden beri kamuoyuna açıklandığı gibi 3 başkan adayı Yusuf Yasin Sit, Demet Karakayacı ve Vural Çelik 3 liste ile kongreye katıldılar.

Kongreye katılan hazirun derneğin özgün durumundan dolayı 3 adayın tek liste ile birlikte yönetimi oluşturmalarını istediler. 

 Başkan adayları da Beykoz Ardahanlıların kendine has durumunu dikkate alarak mevcut hazirunun üye ve delegelerin önerisini kabul ederek tek liste ile kongreye gittiler.. Yapılan kongrede kurumsal yönetim işleyişi esas alındı. 3 yıllığına seçilen yönetimde birer yıl arayla yönetim kurulu başkanlığı da başkan adayları arasında bölüşüldü. Birer yıllık arayla görev dağılımı yapıldı.

            Kongrede Bayan ve genç olması, derneğin özgün durumu esas alınarak başkan adayları ilk YK başkanlık hakkının Demet Karakayacıya vererek YK başkanı olarak belirlediler.. Rahmetli Başkan İnan aktürk anıldı. Yakın zamanda vefat eden hemşerilerimiz için saygı duruşunda bulunuldu.

Yeni Yönetim Kurulu  şu isimlerden oluştu,

            Demet Karakayacı Başkan seçilirken , Yönetim kurulu  üyeliğine Yusuf Sit, Vural Çelik, Nursel Ateş, Serkan Yıldız, Kurbani Sural, Metin Yıldız, Serkan Korkmaz, Erkan İzci, Burak Korkmaz,

Denetleme Kurulu Üyeliğine,

Alaattin Kılıç,  Mahir Taştan, Kemal Demir seçildiler.

Yusuf ŞİT/Beykoz/Serhat Birikim

Kaynak: Editör:
Etiketler: Beykoz, Ardahanlılar, Derneğine, Kadın, Başkan, Seçildi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı