Haber Detayı
20 Mart 2021 - Cumartesi 22:29
 
Genel Başkan Öztürk YILMAZ: "NEVRUZ" Baharın Geleşidir
Yenilik Partisi Genel Başkanı ve Ardahan Milletvekili Öztürk YILMAZ Nevruz. Orta Asya'dan Balkanlara kadar uzanan geniş bir coğrafyada binlerce yıldır büyük bir coşkuyla kutlanan bir bayramdır
Ankara Haberi
Genel Başkan Öztürk YILMAZ:

 21 Mart Dünya Nevruz bayramı dolayısıyla Serhat Birikim Gazetesine Bir açıklamada bulunan Yenilik Partisi Genel Başkanı ve Ardahan Milletvekili Öztürk YILMAZ:  Orta Asya'dan Balkanlara kadar uzanan geniş bir coğrafyada binlerce yıldır büyük bir coşkuyla kutlanan Nevruz'un, bolluğun, bereketin ve bahar mevsiminin gelişinin müjdecisi olduğunu belirtti.

             “Binlerce yıldır kutladığımız Nevruz Bayramı; çeşitli renkler, inanışlar ve gelenekler oluşturarak yüzyıllardır yaşatılmış ve günümüze kadar gelmiştir. diyen Yenilik Partisi  Genel Başkanı ve Ardahan Milletvekili Öztürk YILMAZ:  Milletleri bir arada tutan başlıca öğe kültür, örf ve adetlerdir. Nevruz Bayramı bu anlamda geçmişten gelen bir uyanış ve var oluşun göstergesidir. Nevruz; kardeşlik bağlarını pekiştiren, halkı bütünleştiren ve yeni bir baharı coşku ile yaşatan önemli bir bayramımızdır” diye konuştu.

             “Her zamankinden daha fazla birbirimize kenetlememiz gereken bugünlerde, milletçe birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıkmalıyız. Diyen YILMAZ:  Unutulmamalıdır ki bir kültür mozaiği olan coğrafyamızdaki farklılıklarımız ve kültürel çeşitliliğimiz, aramızdaki sarsılmaz kardeşlik ve dayanışmayı kuvvetlendiren zenginliklerimizdir. Bu topraklar üzerindeki kardeşliğin ve birliğin binlerce yıl sürmesi en büyük temennimizdir. Nevruz'un, kalplerdeki sevgiyi, birlikte yaşama iradesini güçlendirmesini diliyor, herkesin Nevruz Bayramı’nı kutluyorum.”

Sırrı ARPAÇ/Ankara/ Serhat Birikim

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Genel, Başkan, Öztürk, YILMAZ:, , "NEVRUZ", Baharın, Geleşidir,
Yorumlar
Haber Yazılımı