Haber Detayı
29 Temmuz 2021 - Perşembe 16:22
 
Kars Akyaka Cebeci Taşdere köylerinin yollarında eşek geçmıyor.
İstanbul'da yaşayan Tarihi Anı Restorantın sahibi Efraim Aküzüm, yollar çok bozuk olduğu için köyüne arabasıyla gidemediğı için isyan etti.
Kars Haberi
Kars Akyaka Cebeci Taşdere köylerinin yollarında eşek geçmıyor.


İstanbul'da yaşayan Tarihi Anı Restorantın sahibi Efraim Aküzüm, yollar çok bozuk olduğu için  köyüne arabasıyla gidemediğı için isyan etti.

Burhan AYDİN/Kars/Serhat Birikim

21. Asırda Adana'da tarlaların arasında bile asvalt varken, Tarihi kent Kars'ın Akyaka Cebeci Taşdere köylerinin halen yollarının çok bakımsız olduğu için vatandaşlarin arabalarının altı vurduğu için  çok zarar görüyor, gurbetten gelen bizler arabamızla köyümüze gidemiyiruz diye sitemini  dile getirdi.


İstanbul'a döndüğünde yolun yapılması için  Esenyurt belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt'a talepte bulunacağını dile getiren iş adamı Efraim Aküzüm, yatırım yapılmadığından dolayı  sürekli göç veren,  ışsizlik yoksulluk diz boyu, yıllarca ihmal edildiği için yol sorunu bile çözülmemış bir kentin ferdi olarak içim açıyor diyerek sitem etti.


Yetkililere seslenen iş adamı Efrayim Aküzüm, bu yolun yapılması için muhtarlar bütün desrnekklerimizi duyarlı olmaya devet ediyorum.
30 kamyon kumun dönüşmediği içi vatandaşın çile çektiğini dile getiren iş adamı Efraim Aküzüm, bize bunu reva görenleri hemşehrilerimin vicdanına bırakıyorum.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kars, Akyaka, Cebeci, Taşdere, köylerinin, yollarında, eşek, geçmıyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı