Haber Detayı
15 Nisan 2021 - Perşembe 10:00
 
Kaynak Erişimi Sıkıntısı Yaşayan 12. Sınıf Öğrencilerine Soru Kitapçığı Dağıtıldı
Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü 12. Sınıfta okuyan Üniversite sınavına hazırlanan Kaynak erişimi sıkıntısı yaşayan öğrenciler için soru kitapçığı fasikülü hazırladı.
Iğdır Haberi
Kaynak Erişimi Sıkıntısı Yaşayan 12. Sınıf Öğrencilerine Soru Kitapçığı Dağıtıldı

 Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü 12. Sınıfta okuyan Üniversite sınavına hazırlanan Kaynak erişimi sıkıntısı yaşayan öğrenciler için soru kitapçığı fasikülü hazırladı.

      Serdar Unsal/Serhat Birikim/Iğdır     

 Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü, Iğdır’da kaynak erişimi konusunda sorun yaşayan ve Üniversite sınavına hazırlanan 12. Sınıf öğrencileri için Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından uzman kişilerce hazırlanan sorular  taranarak  oluşturulan soru kitapçığı fasikülleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Gönen  ve Ölçme Değerlendirme Merkezinden sorumlu şube müdürü Sedat Bilir tarafından öğrenciler evlerinde ziyaret edilerek verildi.    

  Iğdır il Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen,”  12.sınıfta öğrenim gören Üniversite sınavına hazırlanan, ders kaynağına erişim sıkıntısı çeken ,dezavantajlı öğrencilerimize destek vermek amacıyla ,bakanlığımız  Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce hazırlanan sorular,müdürlüğümüz   Ölçme  ve Değerlendirme  Merkezi  tarafından taranarak hazırlanan sorulardan oluşan soru kitapçığı hazırladık öğrencilerimize dağıtıyoruz .Bu Pandemi döneminde faydalı olacaktır.”dedi.

 Amaçlarının özellikle köylerde, ilçelerde ders,soru kaynağı sıkıntısı çeken  yerlere soru kitapçıklarını öğrencilerin ayağına kadar götürmek olduğunu vurgulayan  Gönen,”İlimiz genelinde okul müdürleri tarafından belirlenen öğrencilerimize , hazırladığımız sorulardan oluşan ve müdürlüğümüz tarafından fasiküle dönüştürülen kitapçıklar, okullarımıza dağıtılıyor.Kitapçıkları  köy köy ev ev gezerek öğrencilerimize dağıtıyoruz. Öğrencilerimize Üniversite sınavında başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

 Evlerinde soru kitapçıklarını Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen’in elinden alan öğrenciler ve velileri “Milli Eğitim bakanı ve Müdürüne teşekkür ettiler.Derslerine daha çok çalışacaklarını söylediler.

  Şube Müdürü Sedat Bilir’de”  Fasiküller Türkçe, Tarih, Coğrafya, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi , Felsefe , Matematik, Fizik, Kimya, ve Biyoloji derslerinden oluşmaktadır. ”dedi.

 

 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaynak, Erişimi, Sıkıntısı, Yaşayan, 12., Sınıf, Öğrencilerine, Soru, Kitapçığı, Dağıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı