Haber Detayı
02 Mayıs 2021 - Pazar 04:10
 
Şişli Belediye Başkanı Keskin: “Etfal’in geleceğini Şişli Halkı Belirleyecek
Şişli Belediye Başkanı Keskin: Şişli Belediyesi olarak yasaların bize verdiği haklar çerçevesinde sorumluluklarımızı yerine getireceğiz.”
İstanbul Haberi
Şişli Belediye Başkanı Keskin: “Etfal’in geleceğini Şişli Halkı Belirleyecek

Şişli Belediye Başkanı Keskin: Şişli Belediyesi olarak yasaların bize verdiği haklar çerçevesinde sorumluluklarımızı yerine getireceğiz.”

Başkan Keskin, Şişli halkı Erfal’in tamamen kapatılmasından büyük endişe duyuyoruz.

Şişli Etfal Dayanışması, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açıklamaya destek veren Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, “Şişli halkı, 122 yıllık sağlık güvencelerinin ellerinden alınmasından, Şişli Etfal’in tamamen kapatılmasından veya tam teşekküllü olarak yerine dönemeyecek olmasından büyük endişe duymaktadır” dedi.

Şişli Etfal Dayanışması’nın, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin önünde hastanenin taşınması karşı bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin de katılarak destek verdiği eylemde, Belediye Meclisi’nin 5 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirilen oturumunda Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yerinde yeniden yapılması yönündeki talebin, oy çokluğu ile kabul edildiği hatırlatıldı.

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ise yaptığı açıklamada, “Şişli Etfal’in geleceği hakkında karar vericilerin, halkın talep ve beklentilerine gerekli hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz” dedi.

Keskin, Şişli ilçesinin ve çevre ilçelerin en önemli sağlık kurumlarının başında gelen Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin binalarının, depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle bir süre önce boşaltılmaya başlandığına işaret etti. Keskin, bu konuda şu bilgileri verdi:

‘122 YILLIK SAĞLIK GÜVENCESİ’

“Hastanenin boşaltılmasından sonra Şişli Etfal’in arazisinde ne yapılacağına, hastanenin eski yerine dönüp dönmeyeceğine dair kamuoyuna herhangi bir resmi açıklama yapılmamıştır. Şişli halkı, 122 yıllık sağlık güvencelerinin ellerinden alınmasından, Şişli Etfal’in tamamen kapatılmasından veya tam teşekküllü olarak yerine dönemeyecek olmasından büyük endişe duymaktadır.

Şişli Etfal’in kapanması, çevresindeki ekonomik hayatı da olumsuz etkileyecektir. Şişli Etfal Hastanesi hepimizin hastanesi ve sağlık güvencesidir.

Şişli Etfal’in yeniden inşa edilerek yerinde kalmasına ve tam teşekküllü olarak faaliyetine devam etmesine yönelik halkın haklı taleplerinin yanında olduğumuzu tüm kamuoyuna ve Şişli halkına duyuruyoruz. Şişli Belediyesi olarak yasaların bize verdiği haklar çerçevesinde sorumluluklarımızı yerine getireceğiz.” Kaynak Bir gün gazetesi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şişli, Belediye, Başkanı, Keskin:, “Etfal’in, geleceğini, Şişli, Halkı, Belirleyecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı