Haber Detayı
18 Haziran 2021 - Cuma 23:33
 
Şişli Belediyesi’nden Gıda İşletmelerine Özel Eğitim Programı
Güvenilir Ürün Platformu tarafından başlatılan ve bugüne kadar yaklaşık 7 bin esnafa ulaşan Güvenli 2023 İstanbul Projesi, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in de önderliğinde devam ediyor.
İstanbul Haberi
Şişli Belediyesi’nden Gıda İşletmelerine Özel Eğitim Programı

Güvenilir Ürün Platformu tarafından başlatılan ve bugüne kadar yaklaşık 7 bin esnafa ulaşan Güvenli2023 İstanbul Projesi, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in de önderliğinde devam ediyor. Projeyle,  Şişli’deki tüm yeme içme mekanlarında Covid-19’a karşı duvar örülmesi hedefleniyor.

Kontrollü açılmaların başladığı bugünlerde İstanbul’un merkez ilçesi Şişli, yeme-içme sektörü kapsamında daha güvenilir olmak için farkındalık çalışmalarını hızlandırdı. Güvenilir Ürün Platformu tarafından organize edilen ve Şişli Belediyesi’nin de önderliğinde devam eden, Güvenli2023 İstanbul Projesi ile  Şişli’deki lokantaların, cafelerin ve tüm gıda işletmelerinin Covid-19’a karşı duvar örmesine çalışılacak.

PROJEYE KATILAN ESNAFA FARKINDALIK SERTİFİKASI VERİLECEK

Güvenilir Ürün Platformu tarafından başlatılan ve bugüne kadar yaklaşık 7 bin esnafa ulaşan Güvenli2023 İstanbul Projesi, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin tarafından özel olarak destekleniyor. Keskin, bu projeye katılan esnafa farkındalık sertifikası verileceğini belirterek, “Biz açılmaların hızlandığı bugünlerde Şişli’nin bütün kural ve kaidelere uyduğunu göstereceğiz. İstanbul’un merkezi Şişli’ye herkesi bekliyoruz. Merak etmeyin, Şişli gerekli tüm önlemleri alıyor ve alacak” dedi.

EĞİTİM ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Eğitim çalışmalarına Güvenilir Ürün Platformu’nun yanı sıra, Aqua Florya AVM ve Bee’o Propolis de katkıda bulundu. Pandemi etkilerinin tüketici sağlığı açısından azaltılması amacıyla hayata geçirilen Güvenli2023 İstanbul Projesi, 23-26 Haziran tarihleri arasında gerçekleştireceği eğitimlerle ürün ve tüketici güvenliğini pekiştirmeye amaçlıyor.

Ayrıca bu proje ile sosyal mesafeden hijyene, mekanların yeniden tasarımından maskeye her türlü önlemin alınması için farkındalık arttırılması hedefleniyor.

BİLGİ İÇİN:

Okhan Şentürk / Acta Verba İletişim / 0532 696 69 53

Şişli Belediyesi Medya Müdürlüğü /0212 708 81 71

Burhan AYDIN/İstanbul/Serhat Birikim

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şişli, Belediyesi’nden, Gıda, İşletmelerine, Özel, Eğitim, Programı,
Yorumlar
Haber Yazılımı