Haber Detayı
06 Nisan 2021 - Salı 00:46
 
Yetkililer Bizi Erzurum Yollarında Sefil Olmaktan Kurtarsın
Doktor olmadığı için Erzurum’a giderken yollarda çile çeken Karslılar feryat ediyor
Kars Haberi
Yetkililer Bizi Erzurum Yollarında Sefil Olmaktan Kurtarsın

Doktor olmadığı için Erzurum’a giderken yollarda çile çeken Karslılar feryat ediyor  

Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma Ve Uygulama Hastanesi 2021 Yılında’da Kan Kaybına devam ederek birçok bölüm kapanma noktasına gelmesine yetkililer siyasetçiler neden seyirci kalıyorlar

En son Göz Hastalıkları ve Radyoloji anabilim dalları tek öğretim üyesine düşerek kapanma seviyesine gelmesi yüzünden tedavi olamayan hastalar Erzurum yolunda çile çekmeye başladılar

Erzurum’a giderken çektiği sıkıntı çeken Karslılar siyasilerden ve yetkililerden dertlerine çare bulamayınca Serhat Brikim Gazetesine mektup, mesajlar ve telefonlar her geçen gün artarak devam ediyor.  Biz yazıyoruz ama yetkililer haberlerimize kulaklarını tıkıyor Karslıların Erzurum yollarında perişan olmasına seyirci kalıyorlar.

Kars Tıp Fakültesindeki doktor açıkları tamamlana kadar. Kars Halkının feryadını kamuoyuna duyurmaya devam edeceğiz.

 3 kez gitmesine rağmen hiçbir tedavisi olmadığı için  Erzurum Yollarında Perişan olan Sevim Özer ablamızı feryadına yetkililer kalak vermeli

BU MEKTUBA HANGİ KARSLININ YÜREĞİ DAYANIR. HEP BİRLİKTE OKUYALIM

Ben  Sevim Özer 2017 yılında Kars devlet hastanesine göz Polikliniği‘ne gittiğimde yüzümde kanama olduğunu söylediler. Kafkas Üniversitesi’ne gitmemi önerdiler ve gittim.

Gittiğimde Yaren hoca muayene mi yaptı gözüme lazer yapılması gerekiyor dedi bana gün verdi ve ben gittiğimde lokman hoca oradaydı muayene mi tekrar yaptı. O da lazer yapılması gerekiyor dedi. Ben lazer için gittiğim ve o gün  Hülya hoca oradaydı. Ben şikâyetlerimi dinledi bana girişin var mı teyze var dedim. Ve bilgisayara baktı baktı sen Lokman hocanın hastası git ben Bakmıyorum. Lokman hoca baksın dedi. Ve ben de dedimki niye benim suçum ne gecen hafta oydu bu hafta sizsiniz dedim oradan Dr. Erdinç bey geldi ne oluyor. dedi

Ben dedim hocam sıram Hülya hoca bana bakmıyor bakmam diyorki Lokman hoca geçen muayenemi yapmış diye ve daha sonrada teyze sen bekle burada dedi. 

Sonra hastasının muayenesini yaptıktan sonra benim muayenemi yaptı. Ve lazer için gün verdi.

 Yalnız benim dikkatimi çeken şu oldu bu Hülya hoca denen şahıs sözüm ona doktor orda sıramı beklediğim esnada gelen birçok vatandaşa keyfi hareketlerini sergiliyordu. Yok Sen lokman doktorun hastasısın bakmam. Yok, Yaren Doktorun hastasısın bakmam diyerekten insanları aşağılıyordu.

7 İLA 8 AYDIR KARSLI HASTALAR ÇOK MAĞDUR ERZURUM YOLLARINDA ÇARE ARIYORUZ

Bizim ne beklentimiz olabilir bütün doktorlar bizim başımızın tacıdır. Yalnız işini dört dörtlük vicdanen yapanlar vardı birde yapmayanlar vardı.

 Aşağı yukarı 7 ila 8 aydır çok mağdur ve perişanız ben yüksek hiper tansiyon kalp şeker ve göz hastasıyım. Bizi yıpratıyor ve ben 3 kez Erzurum’a gittim muayene olamadan geri geldim.

Gözüme iğne olması gerekiyordu ve benim gibi niceleri mağdur olmaktadır Dr. Yaren Hanım Dr Erdinç Bey, Dr. Lokman beyi ben hiç tanımam kendilerini bilmem ama ben 3 kişiyede muayene oldum ve hak hukuken söylemek gerekirse pırlanta gibi dört dörtlük doktorlardı.

BİZ DOKTORLARIMIZI GERİ İSTİYORUZ:

Gazeteci gardaş Bu Kars halkının hali ne olacak ve Kafkas üniversitesine geliyoruz çare olacak kimse yok. Hastalar perişan haldeyiz bizi doktorsuz bırakıp sebep olanları Allah bildiği yapsın. Biz doktorlarımızı geri istiyoruz: keşke bizim yerimize bir hasta gibi Erzurum yollarında gidilip neler yaşadığımıza şahit olunsa birebir şahit olursunuz gazeteci olduğunuzu belli etmezseniz bizim bu sıkıntımıza çare bulun bizi Erzurum yollarında sefil olmaktan kurtarın

Ramazan ayı geliyor Allah rızasına bize yardımcı olun

Not: Gazetemize gelen  mektuhpların  tek kelimesine değinmeden yayınlıyoruz.  Kafkas Tıp fakültesinde Başarılı hekimlerin gitmesine sebep olanların ve haberde adı geçen her kim olursa olsun göndereceği cevapları aynen yayınlayacağız. 

Haber Merkezi Serhat Birikim

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yetkililer, Bizi, Erzurum, Yollarında, Sefil, Olmaktan, Kurtarsın,
Yorumlar
Haber Yazılımı